Lavozimi: Chet tillari bo’limi mudiri, katta o'qituvchi
2001 yilda O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini Roman-german filologiyasi mutaxassisligi bo'yicha tugatgan. 2009 yilda O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini tilshunoslik (ingliz tili) mutaxassisligi bo'yicha tamomlagan.
2011 yil sentyabr oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkent shahridagi filialining chet tillar kafedrasida o'qituvchi bo'lib ish boshlagan. 2018 yildan boshlab katta o'qituvchi lavozimiga o'tkazilib, "Chet tillari" bo’limi boshlig’I lavozimiga tayinlandi.
30 dan ortiq nashrlar, shu jumladan o’quv qo'llanmalar, ilmiy va o'quv-uslubiy ishlar to'plamlari va turli darajadagi konferentsiyalar materiallari egasi. Tadqiqot qiziqishlaridan pedagogik menejment, mutaxassislik tilini o'qitish metodikasi va professional terminlarni o'z ichiga olgan matnlarni tarjima qilish kabi sohalarni qamrab oladi.
Samarali ishi, barkamol avlodni tarbiyalashga, yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlashga va jamoaning ijtimoiy hayotida faol ishtirok etgani uchun 1 oktyabr - O'qituvchi va murabbiylar kuni bayrami munosabati bilan faxriy yorliq bilan taqdirlangan (2017-2019 yillarda). Shuningdek,I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (NRU) filialining o'quv, ilmiy va jamoat hayotida faol ishtirok etgani uchun "Rossiya davlat neft va gaz universiteti (I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti)" Federal davlat avtonom ta'lim muassasasi tomonidan minnatdorchilik xati bilan taqdirlangan (2018 yil).

Position: Head of the Foreign Languages Department, Senior Lecturer
In 2001, she graduated from the Uzbek State University of World Languages with a degree in Roman-German Philology: English, and in 2009 from the Uzbek State University of World Languages with a major in linguistics (English).
Since September 2011, she worked as a teacher in the Foreign Languages department of the Branch of the Russian State University of Oil and Gas named after I.M. Gubkin in Tashkent city. Since 2018, she was transferred to the post of senior teacher and began to head the department of "Foreign Languages".
He has more than 30 publications, including textbooks and guidelines, scientific and educational works in collections and conference materials of various levels. The research interests cover such aspects as pedagogical management, methods of teaching the specialty language and translation of texts containing professional terminology.
For fruitful work, a special contribution to the upbringing of a harmonious developed generation, the training of highly qualified specialists and active participation in the public life of the team, she was awarded an honorary diploma in honor of the celebration of October 1-Teacher and Mentor Day (2017-2019). She was also awarded a letter of thanks by the Federal State Autonomous Educational Institution of Higher Education "Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin" for active participation in the educational, scientific and public life of a branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I. M. Gubkin in Tashkent city(2018).