Lavozimi: Chet tillari bo’limi mudiri, katta o'qituvchi
2001 yilda O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini Roman-german filologiyasi mutaxassisligi bo'yicha tugatgan. 2009 yilda O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini tilshunoslik (ingliz tili) mutaxassisligi bo'yicha tamomlagan.
2011 yil sentyabr oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkent shahridagi filialining chet tillar kafedrasida o'qituvchi bo'lib ish boshlagan. 2018 yildan boshlab katta o'qituvchi lavozimiga o'tkazilib, "Chet tillari" bo’limi boshlig’I lavozimiga tayinlandi.
30 dan ortiq nashrlar, shu jumladan o’quv qo'llanmalar, ilmiy va o'quv-uslubiy ishlar to'plamlari va turli darajadagi konferentsiyalar materiallari egasi. Tadqiqot qiziqishlaridan pedagogik menejment, mutaxassislik tilini o'qitish metodikasi va professional terminlarni o'z ichiga olgan matnlarni tarjima qilish kabi sohalarni qamrab oladi.
Samarali ishi, barkamol avlodni tarbiyalashga, yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlashga va jamoaning ijtimoiy hayotida faol ishtirok etgani uchun 1 oktyabr - O'qituvchi va murabbiylar kuni bayrami munosabati bilan faxriy yorliq bilan taqdirlangan (2017-2019 yillarda). Shuningdek,I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (NRU) filialining o'quv, ilmiy va jamoat hayotida faol ishtirok etgani uchun "Rossiya davlat neft va gaz universiteti (I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti)" Federal davlat avtonom ta'lim muassasasi tomonidan minnatdorchilik xati bilan taqdirlangan (2018 yil).

Муратова Наргиза Нигматуллаевна
Образование: высшее по специальности "Романо-германская филология: английский язык" (бакалавр) – 2001 год., Лингвистика (английский язык) (магистратура) – 2009 год.
Должность: старший преподаватель.
Общий стаж работы: 20 лет 8 месяцев.
Стаж педагогической работы: 8 лет 3 месяца.
В 2001 году окончила бакалавриат Узбекского государственного университета мировых языков по специальности "Романо-германская филология: английский язык" и 2009 году магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков по специальности лингвистика (английский язык).
С сентября 2011 года работает преподавателем в отделении "Иностранные языки" Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в городе Ташкенте. С 2018 года переведена на должность старшего преподавателя и начала возглавлять отделением "Иностранные языки".
Имеет более 30 публикаций, в числе которых учебные пособия и методические указания, научные и учебно-методические работы в сборниках и материалах конференций различного уровня. Сфера научно-исследовательских интересов охватывает такие аспекты, как педагогический менеджмент, методика преподавания языка специальности и перевод текстов, содержащих профессиональную терминологию.
За плодотворный труд, особый вклад в дело воспитания гармоничного развитого поколения, подготовки высоко квалифицированных специалистов и активное участие в общественной жизни коллектива была награждена почетной грамотой в честь празднования 1 октября- Дня учителя и наставника (2017-2019 годах). Также была отмечена благодарственным письмом Федеральным государственным автономным образовательным учреждением высшего образования «Российский государственный университет нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина» за активное участие в учебной, научной и общественной жизни Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте (2018 год).