И.М.Губкин номидаги (МТУ) Россия давлат нефт ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги Филиалига қабул қилиш тўғрисида
Қабул комиссияси тўғрисидаги Низом
Имтиҳон комиссияси тўғрисидаги Низом
Аппеляция комиссияси тўғрисидаги Низом
Қабул комиссиясининг техник гуруҳи тўғрисидаги Низом
И.М.Губкин номидаги (миллий тадқиқот университети) Россия давлат нефт ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги Филиали
ЭЪЛОН ҚИЛАДИ
2023-2024 ўқув йилида И.М.Губкин номидаги (МТУ) Россия давлат нефт ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги Филиалига 315 та ўрин бўйича қабул бўлиб ўтади, шу жумладан 45 та ўрин Қашқадарьё ва Бухоро вилоятларидаги* И.М.Губкин номидаги (МТУ) Россия давлат нефть ва газ университетининг ҳудудий тайёргарлик бўлинмалари битирувчиларининг мақсадли қабул қилиш хисобидан, куйидаги таълим йўналишлари (мутахассисликлар) бўйича:
Кундузги ўқув шакли
21.05.03 "Геология қидирув технологияси "(норматив ўқиш муддати – 5 йил), тайёрлов йўналиши:
- Қудуқларни геофизик қидирув методлари (ГИ) – 15 та ўрин;
- Рақамли геоинжиниринг (ГЦ) – 15 та ўрин.
21.03.01 "Нефт ва газ иши" (норматив ўқув муддати – 4 йил), тайёрлов йўналиши:
- Нефт ва газ қудуқларини бурғулаш (РБ) - 30 ўрин;
– Нефт қазиб чиқариш объектларини ишлатиш ва хизмат кўрсатиш (РН) - 30 ўрин;
- Газ, газконденсат қазиб чиқариш ва ер остида сақлаш объектларини ишлатиш ва хизмат кўрсатиш (РГ) - 30 ўрин;
– Нефт, газ ва уларнинг маҳсулотларини транспорт қилиш ва сақлаш объектларини ишлатиш ва хизмат кўрсатиш (ТП) - 30 ўрин;
– Газ-нефт қувурлари ва газ-нефтни ер остида сақлаш омборларини қуриш ва таъмирлаш - (ТС) - 30 ўрин.
21.05.06 "Нефт ва газ техникаси ва технологияси" (норматив ўқув муддати – 5 йил), тайёрлов йўналиши:
- Денгиз ва қуруқликдаги нефт ва газ қудуқларини бурғалаш технологияси (РТ) - 25 ўрин;
- Нефт ва газ конларини ишлаб чиқиш ва ишлатиш (РС) - 50 ўрин.
30.03.01 "Иқтисодиёт" (норматив ўқув муддати – 4 йил), тайёрлов йўналиши:
– Иқтисодиёт ва энергия барқарорлиги лойиҳалари (ЭЭ) - 30 ўрин.
38.03.02 "Менеджмент" (норматив ўқув муддати – 4 йил), тайёрлов йўналиши:
- Энергетика бизнесини бошқариш (ЭМ) - 30 ўрин.
* Филиалга Қашқадарё ва Бухоро вилоятларидаги И.М.Губкин номидаги (МТУ) Россия давлат нефть ва газ университетининг Ҳудудий тайёрлов бўлинмалари битирувчилари орасида мақсадли қабул алоҳида танлов натижаларига кўра амалга оширилади. Қашқадарё вилояти Ҳудудий тайёрлов бўлинмаси битирувчилари учун 25 ўрин, Бухоро вилояти Ҳудудий тайёрлов бўлинмаси битирувчилари учун 20 ўрин ажратилган, ҳамда кейинга тайёрлов йўналишлари бўйича қабул қилинади:
№ |
Тайёрлов йўналишлари: (мутахассислик) |
шу жумладан вилоятларидаги* И.М.Губкин номидаги (МТУ) Россия давлат нефть ва газ университетининг ҳудудий тайёргарлик бўлинмалари битирувчиларининг мақсадли қабул қилиш хисобидан, куйидаги таълим йўналишлари (мутахассисликлар): |
|
Қашқадарё вилояти * |
Бухоро вилояти * |
||
21.05.03 "Геология қидирув технологияси" |
4 |
Шу жумладан, тайёрлов йўналиши: |
1 |
Қудуқларни геофизик қидирув методлари (ГИ) |
2 |
Рақамли геоинжиниринг (ГЦ) |
21.03.01 "Нефт ва газ иши" |
16 |
11 |
3 |
Нефт ва газ қудуқларини бурғулаш |
Газ, газконденсат қазиб чиқариш ва ер остида сақлаш объектларини ишлатиш ва хизмат кўрсатиш |
5 |
Нефт, газ ва уларнинг маҳсулотларини транспорт қилиш ва сақлаш объектларини ишлатиш ва хизмат кўрсатиш |
7 |
6 |
Газ-нефт қувурлари ва газ-нефтни ер остида сақлаш омборларини қуриш ва таъмирлаш |
21.05.06 "Нефт ва газ техникаси ва технологияси" |
мутахассислик: |
Денгиз ва қуруқликдаги нефт ва газ қудуқларини бурғалаш технологияси |
8 |
Нефт ва газ конларини ишлаб чиқиш ва ишлатиш |
Всего: |
25 |
20 |
Мақсадли қабул бўйича танловдан ўтолмаган ҲТБ битирувчилари, умумий шартлар асосида Филиалга кириш учун имтихон топшириш ҳуқуқига эга.
Кириш тест синовларида иштирок этиш учун абитуриентлар И.М.Губкин (МТУ) номидаги Россия давлат нефть ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги Филиали қабул комиссиясига келиб (off-line) тарзда ва масофадан туриб (on-line) куйидаги ҳужжатларни топширадилар (ҳужжатлар электрон шаклда тақдим этилади):
- Таълим тўғрисидаги давлат хужжатининг нусхаси (ўрта маълумот тўғрисидаги гувоҳнома, ўрта ва касб-ҳунар таълими тўғрисидаги диплом)
Иккинчи олий маълумот олишни хоҳловчилар танлов комиссиясига олий маълумот тўғрисидаги диплом нусхасини топширадилар.
- Паспорт нусхаси (ID карты) ва туғилган йили гувоҳномаси нусхаси, ҳамда нотариал таржима нусха (абитуриентнинг фамилияси кирил алифбосида киритилиши керак).
- 3х4 см фотосурат (рангли фотосурат, оқ фонда, протокол кўринишда, 8 дона).
- Ариза.
*Абитуриент Филиалнинг расмий веб-сайтидаги https://gubkin.uz анкетасини тўлдиради (Абитуриент учун ёрлиқ / Ҳужжатларни тақдим этиш) ва керакли ҳужжатларни юборади («Юбориш» тугмаси).
Қабул қилинган ҳужжатлар текширилгандан ва рўйхатдан ўтказилгандан сўнг абитуриент СМС-хабарнома олади. Унда рўйхатга олинган рақам ва ариза берувчининг телефон рақами кўрсатилган бўлади.
Ҳужжатлар 2023 йил 15 июндан – 30 июнгача (тўлиқ) қабул комиссиясига келиб (off-line) ва масофадан туриб on-line режимида 24 соат давомида қабул қилинади.
Қабул комиссиясининг call-марказ телефони: (+99871) 200-01-56
Кириш имтиҳонлари 2023 йил 3 июлдан 12 июлгача куйидаги фанлардан ўтказилади:
Математика (барча йўналишлар учун) |
3 июль 2023 йил |
ёзма |
Рус тили (барча йўналишлар учун) |
7 июль 2023 йил |
Чет тили (инглиз) “Иқтисодиёт” ва “Менеджмент” йўналишлари учун |
11-12 июль 2023 йил |
оғзаки |
Филиалда кириш тест синовлари ва таълим олиш рус тилида олиб борилади.
Кириш имтиҳонлари бўйича фанлардан маслаҳатлар ўтказиш куни ва вақти Филиалнинг https://gubkin.uz сайтида ҳамда t.me/gubkin.uz телеграмм-каналида қўшимча равишда эълон қилинади
Филиалнинг қабул комиссияси қуйидаги манзилда жойлашган: Тошкент шаҳар, Мирзо-Улуғбек тумани, Дўрмон йули кўчаси, 34 уй.

О приёме в Филиал РГУ нефти и газа (НИУ) им.И.М.Губкина в г.Ташкенте
ПОЛОЖЕНИЕ «О ПОРЯДКЕ ПРИЕМА НА 1-Й КУРС ФИЛИАЛА РГУ НЕФТИ И ГАЗА (НИУ) ИМЕНИ И.М. ГУБКИНА в городе ТАШКЕНТЕ в 2023 году»
Положение о приёмной комиссии
Положение об экзаменнационной комиссии
Положение об апелляционной комиссии
Положение о технической группе приёмной комиссии
Филиал Российского государственного университета нефти и газа (НИУ)
имени И.М. Губкина в городе Ташкенте
Объявляет
о наборе на 1 курс 2023/2024 учебного года очной (дневной) формы обучения в Филиал Российского государственного университета нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина в городе Ташкенте (далее - Филиал) в количестве 315 человек, в том числе 45 человек за счёт целевого приема выпускников Региональных подготовительных отделений Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской и Бухарской областях*, по следующим лицензированным специальностям и направлениям подготовки:
21.05.03 «Технология геологической разведки:
Геофизические методы исследования скважин (ГИ) – 15 человек;
Цифровой геоинжинринг (ГЦ) – 15 человек.
21.03.01 «Нефтегазовое дело»:
Бурение нефтяных и газовых скважин (РБ) – 30 человек;
Эксплуатация и обслуживание объектов добычи нефти (РН) – 30 человек;
Эксплуатация и обслуживание объектов добычи газа, газоконденсата
и подземных хранилищ (РГ) – 30 человек;
Эксплуатация и обслуживание объектов транспорта и хранения нефти, газа и продуктов переработки (ТП) – 30 человек;
Сооружение и ремонт газонефтепроводов и газонефтехранилищ (ТС) – 30 человек.
21.05.06 «Нефтегазовые техника и технологии»
Технология бурения нефтяных и газовых скважин на суше и море (РТ) – 25 человек;
Разработка и эксплуатация нефтяных и газовых месторождений (РС) – 50 человек.
38.03.01 «Экономика»
Экономика и проекты устойчивого развития энергетики (ЭЭ) – 30 человек.
38.03.02 «Менеджмент»
Управление бизнесом в энергетике (ЭМ) – 30 человек.
Прием в Филиал на 2023/2024 учебный год будет осуществляться в том числе за счет целевого приема выпускников на платно-контрактной основе Регионального подготовительного отделения Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина с учетом выделенных целевых квот в количестве 25 человек для Кашкадарьинской и 20 человек для Бухарской области по следующим специальностям и направлениям подготовки:
Наименование направления обучения (специальность)
в том числе за счет целевого приема выпускников на платно-контрактной основе Регионального подготовительного отделения Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина
в Кашкадарьинской области *
в Бухарской области *
21.05.03 «Технология геологической разведки»
4
из них по специализации:
1
Геофизические методы исследования скважин
2
Цифровой геоинжиниринг
21.03.01 «Нефтегазовое дело»
16
11
из них по профилям подготовки:
3
Бурение нефтяных и газовых скважин
Эксплуатация и обслуживание объектов добычи газа, газоконденсата и подземных хранилищ
5
Эксплуатация и обслуживание объектов транспорта и хранения нефти, газа и продуктов переработки
7
6
Сооружение и ремонт газонефтепроводов
и газонефтехранилищ
21.05.06 «Нефтегазовые техника и технологии»
специализация:
«Технология бурения нефтяных и газовых скважин на суше и море»
8
«Разработка и эксплуатация нефтяных и газовых месторождений»
Всего:
25
20
*Целевой прием из числа выпускников Регионального подготовительного отделения РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской и Бухарской областях (РПО) в Филиал будет осуществляться по результатам отдельного конкурса, проводимого среди выпускников РПО. Выпускники РПО, не прошедшие отбор по целевому приему, имеют право сдачи экзаменов для поступления в Филиала на общих условиях.
Для участия во вступительных испытаниях абитуриенты представляют в приемную комиссию Филиала следующие документы в очном «off-line» и дистанционном «on-line» формате (документы предоставляются в электронном виде):
1. Оригинал или копия документа государственного образца об образовании (аттестат о среднем образовании, диплом о среднем и профессиональном образовании).
Лица, желающие получить второе высшее образование, представляют в приемную комиссию копию диплома о высшем образовании.
1. Отсканированная цветная копия первой страницы паспорта (лицевая и обратная сторона ID-карты) в формате «pdf» и копия нотариально заверенного перевода первой страницы паспорта (лицевой стороны ID-карты) или копия свидетельства о рождении на кириллице.
Абитуриенты, которым на момент подачи документов в приемную комиссию исполнилось 16 лет и не имеющие паспорт (ID-карту), не будут допущены до экзаменов.
1. Фотография 3х4 см (цветное фото, на белом фоне, протокольный вид).
2. Абитуриент заполняет на официальном сайте Филиала https://gubkin.uz (вкладка Абитуриенту/Онлайн подача документов), форму и отправляет необходимые документы в приемную комиссию.
После проверки и регистрации полученных документов абитуриент получает на номер телефона, указанный абитуриентом в заявлении, смс-оповещение о приеме документов с указанием регистрационного номера личного дела.
Абитуриенты в своем заявлении могут указать до 3 конкурсных групп
с указанием их приоритета с единым набором вступительных испытаний!
Документы принимаются с 15 июня по 30 июня (включительно) 2023 года в очном
«off-line» и дистанционном «on-line» формате.
Телефон call-центра приемной комиссии: (+99871) 200-01-56
Время работы call-центра:
понедельник – пятница:
с 09:00 до 18:00 ч.
суббота:
с 09:00 до 17:00 ч.
ежедневно:
с 13:00 до 14:00 ч. технический  перерыв
воскресенье:
выходной
Экзамены проводятся по предметам:
Математика (для всех направлений)
3 июля 2023 г.
письменно
Русский язык (для всех направлений)
7 июля 2023 г.
Иностранный язык (английский) для направлений «Экономика» и «Менеджмент»
11-12 июля 2023 г.
устно
Вступительные испытания и обучение в Филиале проводятся на русском языке.
Даты и время проведения консультаций по предметам вступительных экзаменов будут опубликованы дополнительно на сайте Филиала https://gubkin.uz и официальном телеграмм-канале t.me/gubkin_uz.
Приемная комиссия Филиала располагается по адресу: город Ташкент, Мирзо Улугбекский район, улица Дурмон йули, дом 34.