Zulfiya nomidagi davlat mukofoti laureatlari bilan uchrashuv
28 mart kuni I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Filialida talabalarning Zulfiya nomidagi davlat mukofoti laureatlari Umarova Nigora hamda Asadova Dilnozalar bilar uchrashuvi bo’lib o’ydi.
Mazkur uchrashuvni Filialning hotin-qizlar q’omutasi raisi dotsent Namazova Sh.A. tashkil etib, o’zlarining kirish so’zlari bilan chiqish qildi. Namazova Sh.A. Zulfiya nomidagi davlat mukofoti laureati unvoniga kimlar sazovor bo’lishi, uning uchun medal berilishi va eng kam ish haqining 50 baravari to’lanishi to’g’risida gapirib o’tdi.
So’ngra professor Mansurova G.X. ma’ruza qildi. Ular xalq shoiri Zulfiyaning ijodiga to’htalib o’tdi va rus tiliga o’girilgan sherlarini o’qib eshittirdi.
Uchrashuvga so’zga chiqqan Umarova N., Xalqaro Vestminster universitetining 3 bosqich talabasi. U ingliz tilida nutq so’zlab qaysi davlatlarda bo’gani va qanday tanlovlarda ishtirok etgani haqida gapirib o’tdi. Jumladan, 2016 yilda Angliyada talabalar almashuvi dasturi, 2017 yilda AQSh departamenti va Xalqaro ta’lim muassasasi tomonidan tashkil etilgan YuGRAD musobaqasida ishtirok etganini ma’lum qildi, ayniqsa, 2018 yilda BMTning Xalqaro musobaqasida ishtirok etishga muyassar bo’lgani va ushbu tashkilotning elchisi unvonini qo’lga kiritgani to’g’risida so’zlab berdi.
Yana bir mehmon Asadova Dilnoza R.Gliyer nomidagi respublika ixtisoslashgan musiqa akademik litseyining 9 sinf o’quvchisi. U violonchelda musiqiy kompozitsiya ijro etdi va o’zbek tilida qo’shiq kuyladi.

Meeting with winners of the State Prize named after Zulfiya
On March 28 the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin arranged a meeting of students with the winners of the State Prize named after Zulfiya - Umarova Nigora and Asadova Dilnoza.
The meeting was organized by the Women’s Council of the Branch and the Department of Social and Humanitarian disciplines. Associate Professor Sh.A. Namazova spoke about who has been awarded the title of laureate of the State Prize named after Zulfiya for which the awardee has received a medal and 50-fols amount of the minimum wage.
Professor Mansurova G.Kh. made a report on the creative performance of the folk poetess Zulfiya and read translations of her poems in Russian.
Umarov Nigora, who has made a presentation at the meeting, is a 3rd year student at the International University of Westminster Speaking. In her speech in English she told in which countries she was able to visit and which contests to participate. In particular, she participated in the competition in England for the student exchange program in 2016, in 2017 she took part in the UGRAD competition organized by the US Department and the International Educational Institution, she emphasized her participation in the International Competition in 2018 organized by the UN and was awarded the title of UN envoy.
Asadova Dilnoza is a student of 9 grade of the Republican Specialized Music Academic Lyceum named after R. Glier. She performed a cello musical composition and sang a song in Uzbek.
At the end of the meeting the winners of the State Prize shared their impressions of the competition.