Boshqalarga g'amxo'rlik har bir kishining burchidir!
Bugungi kunda O'zbekiston Respublikasida mamlakatimizni rivojlantirish uchun ko'plab tadbirlar amalga oshirilmoqda. Bu Vatanimiz iqtisodiy va siyosiy farovonligi bilan cheklanib qolmay, jamiyatimizni rivojlantirishga qaratilgan. Ixtiyoriy harakatlar faol rivojlanmoqda, ular bolalar uylariga, internatlarga, keksa yoshdagi va nogironlarga yordam berishga qaratilgan. Bu hodisalar muhtojlarga moddiy yordam berish bilan birga ularning kayfiyatini ko'tarish, ma'naviylikni kuchaytirish va bu odamlarning hayotini yanada yorqinroq qilishga qaratilgan. Bugun mamlakatimiz yoshlari bunday tadbirlarda faol ishtirok etmoqda.
Shunday qilib, 2019 yil 30 yanvarda I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti filialining ma'muriyati ko'magida URG-15-01 guruhi talabalari Alixanov D., Jamilov D., Kanaki D., Ishenko V. va Pak T. 329-sonli "Gulliver" bolalar bog'chasiga tashrif buyurishdi va u yerda o'quv-ko'ngil ochish dasturini o'tkazdilar. Nutqning birinchi qismida talabalar bolalarga Yerdagi hayotning kelib chiqishi va sayyoramiz tabiatining boyligi haqida gapirib berishdi. Ikkinchi bo'limda esa informatsion va qiziqarli o'yinlar o'tkazildi. O'yinlarning so'ngida g'olib jamoalar e'lon qilindi va ularga sovg'alar topshirildi. Shuningdek, qolgan jamoalar ham musobaqada faol ishtiroki uchun sovg'alar bilan taqdirlandi.
Ushbu tadbirning asosiy maqsadi bolalarda atrof muhitga qiziqish uyg'otish, ularda tabiatga nisbatan ehtiyotkorlik bilan munosabatda bo'lish va atrofimizdagi cheksiz xilma-xillik haqidagi bilimlarini boyitishdir.
Bundan tashqari, talabalar Vatanimizning kelajagi - yosh avlodni tarbiyalash maqsadida bolalar bog'chalarida boshqa ta'lim va ko'ngilochar tadbirlarni o'tkazishni rejalashtirmoqda!
Bizning filialimiz nafaqat yaxshi kadrlarni tayyorlashga, balki doimo yordam berishga tayyor bo'lgan mas'ul avlodni tayyorlaydi.
27 yanvar kuni Umumiy kimyo va Neft va gaz kimyosi kafedrasi tashabbusi bilan URN-15-01 guruhi talabalari Toshkent viloyatida "Sholikor" shahar tipidagi posyolkada istiqomat qiluvchi pensionerlarni ziyorat qildilar.
Kelgandan so'ng, talabalarimiz yozgi uynito zalashdan va quritilgan barglardan tozalashdi, meva daraxtlari va gullarni ekildi.
Bunday harakatlar bir martalik hodisa emas, talabalar alloqa chon bunday loyihalarda ishtirok etish uchun rejalar mavjud. Har bir inson shaharning tozaligi va mamlakatning ijtimoiy hayoti uchun mas'ul dirva har kimo'z vatanlari uchun mazmun liva foydalinarsalarni qila oladi.

Taking care of others is the duty of everyone!
Currently, in the Republic of Uzbekistan many activities are being carried out to develop our country, and this concerns not only the economic and political well-being of our Motherland, but also the development of our society. Volunteer movements are actively developing, which are aimed at helping children from orphanages, the elderly and the invalids. These events not only provide material support to those in need, but also increase their mood, strengthen morale and make the lifes of these people brighter. Today, the youth of our country actively participates in such events.
So, on January 30, 2019 with the support of the administration of the Branch of National University of Oil and Gas "Gubkin University" students of the "УРГ-15-01" group Alikhanov D., Zhamilov D., Kanaki D., Ischenko V. and Pak T. visited kindergarten No. 329 “Gulliver” and performed an educational and entertainment program there. During the first part of the perfomance, the students told the children about the origin of life on Earth and about the richness of the nature of our planet. In the second part were conducted informative and entertaining games. After the games, winning teams were announced and they were awarded prizes. Also, the rest of the teams were awarded prizes for active participation in competitions.
The main goal of this event is to upbring in children an interest in the environment, nurturing in them a careful attitude to nature and enriching their knowledge of the limitless diversity of the world around us.
Also, students plan to hold other educational and recreational activities in kindergartens for the education of the younger generation - the future of our Motherland!
Our branch prepares not only decent staff, but a responsible generation, which is always ready to help.
On January 27, at the initiative of the Department of General Chemistry and Chemistry of Oil and Gas, students of the URN-15-01 group visited pensioners in the Tashkent region in the Sholikor urban-type settlement.
Upon arrival, our students cleared the territory of the cottage from debris and dried leaves, planted fruit trees and flowers.
Such actions are not a one-time event, students already have plans for further participation in such projects. Everyone is responsible for the cleanliness of the city and the social standard of living of the country and everyone can do something meaningful and useful for their homeland. It is also necessary to remember our older generation and always be ready to lend a helping hand!