Shubhasiz, Davlatimiz ota-ona qaramog’isiz qolgan bolalarni qo’llab-quvvatlashga katta e’tibor beradi. Shunga qaramay,ular ko’proq sevgi va e’tiborga muhtoj.
Buni tushunib etsak, 2019 yil 23 yanvar kuni Gubkin talabalari Toshkent shahardagi Bolalar uyiga borishdi.
Bizning talabalarimiz birinchi ma’rotaba bolalar uyiga borishlari emas. Ushbu loyihaning asosiy xususiyati bolalarga e’tibor qilish, ayniqsa erkak kishi tomonidan, chunki bolalar uyida asosan ayol kishilar o’qituvchilik va enagalik qilishadi. Bu yerda bolalar tug’ilgandan boshlab 3 yoshgacha yashaydilar.
Bizning talabalarimiz tomonidan Bolalar uyida yashovchi bolalarga kichik sovg’alar olingan edi, ular hech kimni e’tiborsiz qoldirishmadi, eng jajji bolalardan boshlab to yoshi kattalarigacha. Ular bolalarga yumshoq uyinchoqlar, kanstovarlar va shaxsiy gigiena vositalari olib borishdi. Bizni bolalar uyida yashovchi bolalarga katta e’tibor ko’rsatib, chinakam sevib va g’amxo’rlik qilishlari bizni manmun etdi.
Biz chin dildan har bir bolaning sog’lom yuksalishini tilab qolamiz. Bu bolalar hech qachon uzini yolg’iz his etishmasin, va doimo ularni atrofida sevadigan odamlar bo’lsin.

Children of our country will not remain without attention and care
Undoubtedly, our government pays a great attention to the support of children left without parental care. Despite this, they need more love and attention.
Realizing this fact, the volunteer visit of the students of Gubkin University to the Infant Orphanage was held on January 23, 2019.
It is not the first time when students of our Branch visit children at the Infant Orphanage. The main peculiarity of this project is the attention to children, especially from boys-students, as at Infant Orphanage mainly work female educators and nurses. Wherein live children from birth to three years. Having seen us, all without exception met us with joy. Small gifts were collected both for very small children and for older children: toys, stationery and personal hygiene items. We were very delighted that children at the Infant Orphanage don’t really feel lack of love, care and attention.
From the bottom of our heart we would like every child to be healthy. Let each of them not feel lonely and be surrounded by people who sincerely love them.