Биз келажак қурувчилари!
Ёшларнинг касбий ва ижодий салоҳиятини ривожлантириш, иқтисодий, фуқаролик ва маданий  манфаатларни ривожлантириш  йўлида ўз – ўзини англаш  имкониятларини намоён қилиш  мақсадида,  2018 йил 15 декабр куни И.М.Губкин номидаги Россия давлат нефт ва газ университети (МТУ) Тошкент шаҳар Филиалида  Нефт ва газ саноати Ёшлар иттифоқи бошланғич ташкилоти етакчилари учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув қатнашчиларининг етакчилик фазилатларининг психологик хусусиятларини назарий ва амалий жиҳатдан ўрганиш мақсадида, ҳамда ёшларни бошқариш жараёнида илмий-амалий ёндошув роли билан таништириш, Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат бошқаруви Академияси Ёшларни муаммоларини ўрганиш институти истиқболли кадрлар тайёрлаш  мураббий ва мутахассислари  кичик гуруҳларда тренинглар ўтказди.
“Ўзбекнефтигаз” АЖ раҳбарияти билан нефт ва газ саноатининг Ёшлар иттифоқи бошланғич ташкилотлари раҳбарларининг очиқ брифинги мулоқат тарзида ўтказилди.
Ташкилий қўмита раиси, “Ўзбекнефтигаз” АЖ  бошқарув раисининг биринчи ўринбосари У.Сайидов ўз нутқида ташкилотнинг даврий фаолияти якунлари тўғрисида маълумот берди.
Ёшлар билан ишлашда алоҳида эътиборни талаб қиладиган муҳим масалалар, келаётган 2019 йилда амалга оширилиши керак бўлган вазифалар ёшларни муаммоларини ўрганиш, ёшларни маънавий тарбиялаш бўйича амалий чора – тадбирларни ишлаб чиқиш ва қабул қилиш, ёшларни имконият чегараларини кенгайтириш, таълим соҳасидаги умуммиллий давлат дастурлари  иқтидорли ёшларни ривожлантиришда амалий ёрдам беради.

With the aim of enhancing professional and creative competence of the youth, promoting the disclosure of potential for self-realization in the interests of economic, civil and cultural development, on December 15, 2018 the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city held a meeting of leaders of primary organizations of the Youth Union of the oil and gas industry.
In order to develop theoretical knowledge and practical skills to study the psychological peculiarities of the leadership qualities of the participants of the meeting, as well as to familiarize them with scientific and practical approaches to the role of youth in the management process, trainers and coaches of the Institute for the Study of Youth Problems and the training of promising personnel at the Academy of Public Administration under the President Republic of Uzbekistan delivered training in small groups.
The briefing of the leaders of the primary organizations of the Youth Union of the Oil and Gas Industry with the leadership of “Uzbekneftegaz” JSC was held in the open dialogue format.
The head of the organizing committee, First Deputy Chairman of the Executive Board of "Uzbekneftegaz" JSC U. Sayidov in his speech summarized the activities of the organization for the entire period. Significant aspects that require a particular attention to working with young people, the tasks that need to be implemented in the upcoming 2019 to study the problems of the young people, development and adoption of practical measures for the moral education of young people, expanding the boundaries of opportunities for their potential, assisting the implementation of national programs in the field of education, development of gifted and talented youth have been summarized.