Умумроссия миқёсидаги IX талабалар интернет олимпиядасининг II -тури
Иқтидорли талабаларни илмий ва ижодий йўналишларда рағбатлантириш ва Филиалнинг халқаро нуфузини мустаҳкамлаш мақсадида, IX Умумроссия миқёсида (20 давлатдан, 111 талаба иштирокида) инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари» талабалар интернет олимпиядасининг II -турига 2018 йилнинг 6-8 декабр кунлари Россия Федерациясига қуйидаги таркибдаги филиал жамоаси юборилган:
- Бузруков Рустам Исламович - «Физика, электротехника ва иссиқлик техникаси» булимининг доценти, гуруҳ раҳбари;
- Рахмонов Сухроб Юсупович - РГ 15-01 гуруҳи талабаси, «Газ қазиб олиш объектларидан газоконденсат, нефт маҳсулотлари сақланадиган жойлардан фойдаланиш ва хизмат кўрсатиш» йўналиши
- Давронов Сардор Джурабекович - ТП 16-02 гуруҳи талабаси, йўналиши «Нефт ва газ эксплуатацияси ва хизмат кўрсатиш объектлари транспорти ва нефт, газни сақлаш ва қайта ишлаш маҳсулотларини сақлаш» йўналиши
- Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович - ЭЭ 15-01 гуруҳи талабаси, «Корхона ва ташкилот иктисодиёти» йўналиши
- Нортураев Мансурбек Обид Угли - ЭЭ 15-01 гуруҳи талабаси, «Корхона ва ташкилот иктисодиёти» йўналиши
IX -Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари» талабалар интернет олимпиядасининг II -тури якуни бўйича:
- Рахмонов Сухроб Юсупович - IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари» талабалар интернет олимпиядасининг II турида миллий биринчиликнинг ғолиби деб эълон килинди. 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди. Ушбу сертификат 2019-йилда бўлиб ўтадиган «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
- Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди. Ушбу сертификат 2019-йилда бўлиб ўтадиган «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
- Нортураев Мансурбек Обид Угли - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан такдирланди. Ушбу сертификат 2019-йилда бўлиб ўтадиган «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
- Давронов Сардор Джурабекович - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди.
IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари» талабалар интернет олимпиядасининг Ташкилий ишлар қўмитаси томонидан, И.М.Губкин номидаги Россия Давлат нефт ва газ Университетининг Тошкентдаги Филиали бошқарувига, гуруҳ раҳбарига ва талабаларнинг илмий рахбарларига, IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тартибдаги ахборот технологиялари» талабалар фанлараро интернет олимпиядасининг II турини, ҳамда Олий Ўқув юрти доирасида Интернет-имтиҳон ташкил этилгани ва ўтказилгани учун алоҳида миннатдорчилик билдиради.

II тур IX Всероссийской студенческой Интернет-олимпиады
В целях стимулирования одаренных студентов в научных и творческих направлениях и укрепления международного авторитета Филиала, для участия во II туре IX Всероссийской (с участием 111 студентов из 20 государств) в студенческой междисциплинарной Интернет-олимпиады инновационного характера «Информационные технологии в сложных системах» в период с 6-8 декабря 2018 года в Российскую Федерацию (г.Йошкар-Ола) были командированы:
- Бузруков Рустам Исламович – доцент отделения «Физика, электротехника и теплотехника» - руководитель группы;
- Рахмонов Сухроб Юсупович – студент группы РГ 15-01, профиль подготовки «Эксплуатация и обслуживание объектов добычи газа, газоконденсата и подземных хранилищ».
- Давронов Сардор Джурабекович - студент группы ТП 16-02, профиль подготовки «Эксплуатация и обслуживание объектов транспорта и хранения нефти, газа и продуктов переработки».
- Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович – студент группы ЭЭ 15-01 профиль подготовки «Экономика предприятий и организаций».
- Нортураев Мансурбек Обид угли - студент группы ЭЭ 15-01 профиль подготовки «Экономика предприятий и организаций».
По итогам II тура IX Всероссийской (с международным участием) студенческой междисциплинарной Интернет-олимпиады инновационного характера «Информационные технологии в сложных системах»:
- Рахмонов Сухроб Юсупович – объявлен Победителем национального первенства ( 6 место по техническим системам) во II туре IX Всероссийской (с международным участием) студенческой междисциплинарной Интернет-олимпиады инновационного характера «Информационные технологии в сложных системах». Он получил также Сертификат участника «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията» 2019 года, который дает ему право бесплатного участия в проекте «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията» в 2019 году.
- Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович – получил Сертификат участника «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията» 2019 года, который дает право бесплатного участия в проекте «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията (ФИЭБ) в 2019 году.
- Нортураев Мансурбек Обид угли - получил Сертификат участника «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията» 2019 года, который дает право бесплатного участия в проекте «Федеральный Интернет-экзамен для выпускников бакалаврията (ФИЭБ) в 2019 году.
- Давронов Сардор Джурабекович - получил Сертификат участника «Федеральный Интернет-экзамен для бакалаврията» 2019 года.
Со стороны организационного комитета IX Всероссийской студенческой междисциплинарной Интернет-олимпиады инновационного характера «Информационные технологии в сложных системах» – Руководству Филиала, руководителю команды, преподавателям и научным руководителям студентов Филиала РГУ нефти и газа имени И.М. Губкина (НИУ) в городе Ташкенте выражена особая благодарность за подготовку студентов, организацию и проведение II тура IX Всероссийской студенческой междисциплинарной Интернет-олимпиады инновационного характера «Информационные технологии в сложных системах», а также вузовского тура Интернет - олимпиады.