Filialning iqtidorli va iste'dodli yoshlarining ijodiy salohiyatini ro'yobga chiqarish
2018 yil 21 noyabr kuni filialda Islom Karimovning ijtimoiy farovonlik fondi rahbariyati to'rtinchi kurs talabalari bilan uchrashuv o'tkazdi.
Ochilish nutqi "Islom Karimov xayriya jamoat fondi" boshqaruvi raisi Botir Xusanovich Ubaydullaev tomonidan taqdim etildi va u Fondning ustuvor vazifalaridan biri etakchi xorijiy oliy o'quv yurtlarida iqtidorli yoshlarni tayyorlash uchun grant dasturlarini amalga oshirish ekanligini ta'kidladi. Germaniya, Italiya, Chexiya, Rossiya va Polshadagi nufuzli oliy o'quv yurtlarida ikki yillik magistratura bo'yicha tahsil olayotgan o'zbekistonlik 22 nafar yigit-qizga ta'lim berish.
Nargiza Qodirova - "Islom Karimovning ta'lim grantlari" ko'rik-tanlovi g'oliblarini "Karimova fondi tomonidan chet el oliy o'quv yurtlarida magistrlik dasturiga grant olish uchun III-tanlovi tanlovini o'tkazish tartibi" hamda ishtirok etish uchun hujjatlarni taqdim etish muddati va tartibi bilan tanishtirdi. tanlovda.
Filial talabalari bilan Fond Forum vakillari uchrashuv o'tkazdi, o'zaro muloqot, o'zaro manfaatdorlik muhitida bo'lib o'tdi va talabalar o'zlarining savollariga to'liq javob olish imkoniga ega bo'ldilar.

Реализация творческого потенциала талантливой и одаренной молодежи Филиала
21 ноября 2018 года в Филиале была организована встреча руководства благотворительного общественного Фонда имени Ислама Каримова со студентами четвертых курсов.
Со вступительным словом выступил Ботир Хусанович Убайдуллаев - председатель Правления благотворительного общественного Фонда имени Ислама Каримова, который подчеркнул, что одним из приоритетных направлений деятельности Фонда является реализация грантовых программ по обучению одаренной молодежи в ведущих зарубежных университетах, так за последние два года Фонд Каримова предоставил гранты на двухгодичное обучение по линии магистратуры в престижных вузах Германии, Италии, Чехии, России и Польши 22 юношам и девушкам из Узбекистана.
Наргиза Кадырова - специалист по образовательным грантам благотворительного общественного Фонда имени Ислама Каримова ознакомила собравшихся с «Положением по проведению отборочного III-конкурса на получение гранта Фонда Каримова для обучения по магистерской программе в высших учебных заведениях за рубежом»,со сроком и порядком подачи документов для участия в конкурсе.
Встреча студентов Филиала с представителями Фонда прошла в атмосфере живого общения, взаимного интереса и студенты имели возможность получить исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы.