O'zbekistonda Global tadbirkorlik haftaligi
O'zbekistondagi Butunjahon tadbirkorlik haftaligi dasturi doirasida Blockchain & Crypto bo'yicha filial: u qanday ishlaydi, shu yilning 15 noyabr kuni I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkent shahridag filialida bo'lib o'tdi. Seminarda so'zga chiqqan chet ellik tadbirkor Bobby Xenebrei, Xenebri Blokhain va Cryptocurrency Consalting kompaniyalari filialning talabalarini kompaniyaning faoliyati va dunyodagi iqtisodiy jarayonlarga tanishtirdi. Faol munozaralar filial yoshlarining tadbirkorlik va biznes masalalarida qiziqishlarini tasdiqladi.
Mazkur tadbirlarning asosiy maqsadi tadbirkorlarga start-uplarni ishga tushirishda yordam berish, yoshlarni biznes g'oyalarini hayotga tatbiq etish va amalga oshirishga jalb qilish, global biznes amaliyotlarini birlashtirish, biznes muhitini yaxshilash bo'yicha barcha taklif va tavsiyalarni mustahkamlashdir.
"Global tadbirkorlik xaftaligi" taniqli tadbirkorlarni, dastlabki tadbirkorlarni, moliyaviy institutlarni, sarmoyadorlarni, biznes uyushmalarini, talabalarni, erkin xodimlarni va boshqa manfaatdor tomonlarni qamrab olish uchun ishga tushirildi. Tadbirga global ishtirokchilar tomonidan kiritilishi uchun treninglar, taqdimotlar, seminarlar, konsertlar, b2b yig'ilishlari, telekonferentsiyalar, veb-seminarlar va panel muhokamalari, norasmiy va xususiy tadbirlar bilan bir vaqtda amalga oshiriladi.

Глобальная неделя предпринимательства Узбекистана
В рамках программы проведения «Глобальной недели предпринимательства в Узбекистане» в Филиале РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте 15 ноября 2018 года был  организован семинар на тему «Blockchain & Crypto: how it works». Спикером на семинаре выступил Бобби Хенебрэй, иностранный предприниматель CEO, Henebry Blockhain & Cryptocurrency Consalting, который ознакомил студентов Филиала с деятельностью своей компании и экономических процессах, происходящих в мире. Активная дискуссия подтвердила интерес молодёжи Филиала в вопросах предпринимательства и бизнеса.
Основная цель данных мероприятий – оказание содействия предпринимателям в запуске стартапов, вдохновить молодежь на продвижение и внедрение бизнес – идей в реальность, объединить мировые практики предпринимательства, консолидировать все рекомендации и предложения по улучшению бизнес-среды.
«Глобальная неделя предпринимательства» запускается для охвата состоявшихся бизнесменов, начинающих предпринимателей, финансовых институтов, инвесторов, бизнес-ассоциаций, студентов, фрилансеров и других заинтересованных лиц. Она проходит в виде тренингов, презентаций, мастер-классов, концертов, b2b-встреч, а также организованы телемосты, вебинары и панельные дискуссии, помимо неформальных и закрытых мероприятий, для включения в мероприятие глобальных участников.