“Bahtli hayot uchun muloqot darslari”
2018 yil 8 oktyabr kuni I.M.Gubkin nomli neft va gaz Rossya Davlat Universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filialida filial Hotin-Qizlar Qo`mitasi tomonidan tashkil etilgan “Bahtli hayot uchun muloqot darslari” deb nomlangan psihologiya seminar- treningi o`tkazildi.
Seminar-treningni psihologiy fanlari nomzodi Yusupova G. o’tkazdi. Ijtimoiy tarmoq va oila munosabatlari dolzarb va zamonaviy bo’lganligi, seminarning mavzusi tinglovchilarda katta qiziqish uyg’otdi. Dokladchi tomonidan yoritilgan mavzulardan auditoriya jonlandi va tinglovchilar savol-javod munozaralarida faol bo’ldilar. Savollar ko’p bo’ldi va psihologik qulaylik, psihologik emosiyalar reaksiyasi va motivasiyasi haqida gapirib o’tildi. Seminar- treningning favqulotda va mantiqiy asoslangan yondoshuvi psihologik testlar va mashqlar bilan kuzatib borildi. Seminar–trening qiziqarli u’tdi.

Уроки общения для счастливой жизни!
8 октября 2018 годав Филиале Российского Государственного Университета нефти и газа имени И.М.Губкина (НИУ) в городе Ташкенте был проведён психологический семинар–тренинг на тему «Уроки общения для счастливой жизни», организованный Женсоветом Филиала. Проводила семинар кандидат психологических наук Юсупова Г.
Тематика семинара вызвала большой интерес у слушателей, так как проблема взаимоотношений в семье и социальной сфере всегда актуальна и современна. Живой интерес к семинару, реакция аудитории отражала позицию слушателей по многим вопросам, затронутым лектором. Вопросов было много, говорили о мотивации, эмоционально-психологической реакции, психологическом комфорте. Неординарные логически обоснованные подходы лектора-тренинга к решению проблем сопровождались психологическими тестами и упражнениями. Было очень интересно!