“Bahtli hayot uchun muloqot darslari”
2018 yil 8 oktyabr kuni I.M.Gubkin nomli neft va gaz Rossya Davlat Universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filialida filial Hotin-Qizlar Qo`mitasi tomonidan tashkil etilgan “Bahtli hayot uchun muloqot darslari” deb nomlangan psihologiya seminar- treningi o`tkazildi.
Seminar-treningni psihologiy fanlari nomzodi Yusupova G. o’tkazdi. Ijtimoiy tarmoq va oila munosabatlari dolzarb va zamonaviy bo’lganligi, seminarning mavzusi tinglovchilarda katta qiziqish uyg’otdi. Dokladchi tomonidan yoritilgan mavzulardan auditoriya jonlandi va tinglovchilar savol-javod munozaralarida faol bo’ldilar. Savollar ko’p bo’ldi va psihologik qulaylik, psihologik emosiyalar reaksiyasi va motivasiyasi haqida gapirib o’tildi. Seminar- treningning favqulotda va mantiqiy asoslangan yondoshuvi psihologik testlar va mashqlar bilan kuzatib borildi. Seminar–trening qiziqarli u’tdi.

Communication lessons for happy life!
On October 8, 2018 the Branch of Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city held a training workshop “Communication lessons for happy life!” organized by the Women’s union of the Branch. The topic of the training has raised a great interest of trainees as the problem of relations in the family and society and is considered to be urgent and topical.
All trainees expressed great interest, the reaction of the participants reflected the position of the trainees on many issues touched upon by a mentor. There were many questions, the participants discussed motivation, emotionally–psychological reaction, internal comfort, and etc. Extraordinary and creative approaches of the mentor to the solution of the problems were accompanied by psychological tests and case-studies.