1-bosqich talabalari bilan suhbat
14-sentabr kuni Qashqadaryo viloyatidagi I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz universiteti filialining hududiy tayyorlov kursi bitiruvchilari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
14-sentabr kuni Qashqadaryo viloyatidagi I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz universiteti filialining hududiy tayyorlov kursi bitiruvchilari, hozirda 1-bosqich talabalarining Filial va tayyorlov kursi rahbariyatlari bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Talabalarni director o’rinbosari- ijrochi direktor A.Magrupov tabrikladi. Talabalar bilan suhbat davomida Abdulla Maxmudovich Magrupov Respublika hukumati tomonidan yoshlar e’tiborini jalb qilayotgan barcha islohotlarning zarurligini ta’kidlab o’tdi. “2016 yilning 14 sentabr kuni O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev Davlat Yoshlar Siyosatini imzoladi.Siz- tayyorlov kursini muvaffaqiyat bilan tamomlagan va Filialga qabul qilingan birinchi talabalarsiz. Filialda dunyo standartlariga javob beradigan sifatli ta’lim olish uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Sizning vazifangiz- yaxshi bilim olish, Filialning jamoa ishlarida faol ishtirok etish va kelajakda neft va gaz sanoatining munosib mutahassisi bo’lishdir.”- deya aytib o’tdi A.Magrupov.
Bundan tashqari. Tabrik nutqi bilan I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz universiteti filiali Hududiy tayyorlov kursi direktori Qodirov Odil Anvarjonovich va director o’rinbosari Toxirova Barnogul ishtirok etishdi.
Talabalar Filial rahbariyatiga o’z minnatdorchiligini va Hududiy tayyorlov kursi faoliyatini yanada takommillashtirish bo’yicha o’z takliflarini bildirishdi.

Встреча со студентами – первокурсниками
14 сентября т.г. была организована встреча студентов первокурсников, поступивших по целевому набору из числа выпускников Регионального подготовительного отделения РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской области, с руководством Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте и представителями РПО РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской области.
Студентов поздравил заместитель директора – исполнительный директор Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте профессор А.Магрупов. В беседе со студентами Абдулла Махмудович Магрупов особо акцентировал о важности реформ, происходящих во всех сферах и оказанию большого внимания молодёжи со стороны Правительства Республики. «14 сентября 2016 года Президентом Республики Узбекистан Ш.Мирзиёевым был подписан Закон о Государственной молодёжной политики, основными направлениями которого являются обеспечение для молодежи доступного и качественного образования, создание условий для трудоустройства и занятости молодежи, а также воспитание молодежи в духе патриотизма, гражданственности, толерантности, уважительного отношения к законам, национальным и общечеловеческим ценностям, способной противостоять вредным влияниям и течениям, с твердыми убеждениями и взглядами на жизнь. Вы, первые выпускники успешно окончившие РПО и поступившие в Филиал, на Вас возлагаются большие надежды стать достойными студентами Губкинского университета. В Филиале созданы все условия для получения качественного образования на уровне мировых стандартов. Ваша задача получать хорошие знания, активно участвовать в общественной жизни Филиала и в будущем стать достойными кадрами для нефтегазовой отрасли нашей Республики», - отметил Абдулла Махмудович.
С поздравительной речью к студентам выступил директор Регионального подготовительного отделения РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской области Кодиров Одил Анварджанович и заместитель директора РПО Тохирова Барногул.
Студенты выразили благодарность руководству Филиала, а также высказали свои предложения для дальнейшего совершенствования деятельности Регионального подготовительного отделения РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в Кашкадарьинской области.