Birinchi bosqich talabalari maktabi
Joriy yilning 5-8 sentyabr kunlariI.M.Gubkin nomidagi Rossiya Davlat neft va gaz universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filialining barcha akademik guruhlarida O'zbekiston Respublikasi Mustaqillining 27-yilligi munosabati bilan tarbiyaviy soat o'tkazildi.
Eng ulug' va eng qadrli tantanamizga bag'ishlangan tarbiyaviy soat talabalar ongida o'chmas iz qoldirdi. Tarbiyaviy soat davomida "Ma'naviyat va marifat" ishlari bo'yicha dekana o'rinbosari F.Mirkamalov, "Ma'naviyat va marifat" bo'limi metodistlari va Iqtidorli talabalar bilan ishlovchi K.Muhitdinov, L.Shukurova va R.Sufyanov tomonidan "Talabalarning shaxsiy javobgarligi" mavzusida seminar-treninglar o'tkazildi.

SCHOOL FOR FIRST-YEAR STUDENTS
From 5 to 8 September this year the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city in the framework of tutor’s hours devoted to the 27th Anniversary of Independence of Uzbekistan were held in all academic groups.
Tutor’s hours devoted to the greatest, the dearest holiday were organized at a high level so that they were crucially significant for consciousness and hearts of the younger generation. Within the framework of the tutor’s hours, F.Mirkamalov, the deputy dean on moral education, the specialists of the “Manaviyat and Marifat” department and the work with talented students K. Mukhitdinov, L.Shukurova and teacher R.Sufyanov organized seminars - trainings on the topic: “Personal responsibility of students” which were of great interest of students in the Branch.