2018-yilning 27 iyun kuni Toshkent shahridagi I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz Universtiteti Filialida “BITIRUVCHI-2018” tadbiri tantanali ravishda o’tdi. 7 yil davomida Filial talabalar bitiruvini amalga oshirmoqda. Filial 10 yillik faoliyati davomida o’zini 800 dan ortiq yuqori darajali, mehnat bozorida raqobatbardosh mutaxassislarni tayyorlovchi OTM sifatida tavsiya qildi. Bu yil yana 110 ta bitiruvchilar neft va gaz sanoati mutaxassislari qatoridan o’rin olishadi.
Basavlat investitsiya g’aznasi va resurslarga boy baza O’zbekiston neft va gaz sanoatini kompleks rivojlanishiga yo’l qo’yib, ilg’or texnologiyalarni joriy etishga katta hissa qo’shmoqda. Bunda Toshkent shahridagi I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz Universtiteti Filialining hissasi kam emas.
Talabalar yangi ta'lim tizimi asosida bilim oladilar, zamonaviy va katta talabga ega kasblarni o’zlashtirishadi. Bu ularga hayotda munosib o'rin egallash imkonini beradi, universitetning ta'lim faoliyati samaradorligini, xalqaro maydonda raqobatbardoshligini namoyish etadi.
Filial bitiruvchilari yuqori darajadagi bilim va amaliy ko'nikmalarni namoyish etdilar, ularning aksariyati "O'zbekneftegaz" MXK korxonalari va Respublikamizda faoliyat ko'rsatayotgan xorijiy kompaniyalarning mas'ul lavozimlarida ishlashmoqda.
Tantanali tadbir ikki qismdan tashkil topdi: diplom topshirish marosimi va bitiruv kechasi. Tadbirga "O'zbekneftgaz" MXK rahbarlari va vakillari, Fanlar akademiyasi prezidenti, O'zbekiston Fanlar akademiyasi akademiklari, vazirlik va idoralar vakillari, Respublika oliy o'quv yurtlari rektorlari taklif qilindilar. Tantanali tadbirni O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari, "O'zbekneftgaz" MXK boshqaruvi raisi A.Sultonov ochib, bitiruvchilarga tabrik so’zlari bilan murojat qildi. Bitiruvchilarni I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz Unversiteti prorektori V.Koshelev, director o’rinbosari- ijrochi direktor A.Magrupov tabkirlashdi. Zalda o’tirganlarning olqishlari sadosiga bitiruvchilar diplom va sovg’alar bilan taqdirlanishdi. O’qish davomida o’zini faol, namunali tomondan tavsiya qilgan a’lochi talabalar maxsus sovg’alar bilan taqdirlanishdi. Talabalar va ularning ota-onalari Filial xodimlariga o'z minnatdorchiliklarini izhor etdilar.
Diplomlarning tantanali taqdimoti yakunida talabalar o'z bitiruvchi qalpoqlarini yuqoriga otishdi, Filial foyesida fotosessiya va kofe-breyk tashkil etildi. Bayramona kayfiyat Filialning har bir burchagida his qilindi, bitiruvchilarning yuzlarida quvonch, porlab turgan ko’zlarida ko'z yoshlari bor edi.
Tadbirning ikkinchi qismini (bitiruv kechasi) yetakchilar - Magomedali Idoyatov va Sabina Sagadeeva ochishdi. Tadbir Filialning foyesi va bitiruvchilarning xiyobonida bo'lib o'tdi. Tadbirda o'zbek estradasi yulduzlari, DJ, talabalar tanlovlari va chiqishlari, bayramona ziyofatlar namoyish etildi.

On June 27, 2018 the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city held the solemn event – “Graduation – 2018” at sponsor support of the Company of “ERIELL” group. It is the seventh graduation ceremony held at the University. During 10 years of its performance the Branch has proven to be the higher educational institution which has trained over 800 highly-experienced specialists demanded in the labour market. This year 110 more graduates will join the oil and gas sphere of our republic.
Profound investment portfolio and a rich resource base enables to shift to the complex development of the oil and gas industry in Uzbekistan focusing on the introduction of advanced technologies. Herein a great achievement belongs to of the Branch of Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city.
Students obtain knowledge on the basis of a new educational system, master modern and demanded professions enabling them to find a dignified place in life demonstrating the efficiency of the educational work of the university, its competitiveness in the international arena.
The Branch graduates the as a whole demonstrated a high level of knowledge and practical skills. In addition, many of them have already been working in responsible positions at the enterprises of “Uzbekneftegaz” JSC and foreign companies operating in our republic.
The solemn event consisted of two parts: awarding diplomas and graduation parties. The event invited high-ranking guests - heads and representatives of Uzbekneftegaz JSC, president of the Academy of Sciences, as well as academicians of the Academy of Sciences of Uzbekistan, representatives of ministries and departments, rectors of the universities of the Republic. Solemn ceremony was opened by the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Chairman of the Board of “Uzbekneftegas” JSC A. Sultanov, who congratulated the graduates with a congratulatory speech. The rector of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin V.Martynov, the director A.Maksimenko, the deputy director and the executive director A.Magrupov delivered congratulations to the graduates. Following the ceremony diplomas and gifts were presented accompanied by applauses of the audience. Special gifts have been given to students with excellent progress who throughout the academic process in the Branch showed themselves to be active, exemplary and successful students. Students and their parents expressed their gratitude to the staff of the Branch. At the end of the solemn presentation of the diplomas, the students threw their master’s caps, a photo session and a coffee break were organized in the foyer of the Branch.
The second part of the event (graduation evening) was opened by the artists Magomedali Idoyatov and Sabina Sagadeeva. The event was held in the foyer of the Branch and in the alley of graduates. Performance of the stars of the Uzbek stage, DJs, contests and performances of the illusionists, a festive buffet table filled the event. everybody felt the emotions of happiness and joy.