I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti filialining (Milliy tadqiqot universiteti) buyurtma portfelini shakllantirish, bitiruvchilarning ishga taqsimlash va monitoringi bo'limi Toshkent shahrida joylashgan "
I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (Milliy tadqiqot universiteti) Toshkent shahri Filiali (bundan buyon matnda "filial" deb yuritiladi) 2007 yil 12 yanvarda O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "Rossiya davlat neft va gaz universitetining filiali faoliyatini tashkil etish to'g'risida" gi PQ-564-sonli Farmoni asosida tashkil etilgan.
O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosarining ko'rsatmalariga muvofiq 2018 yil 1 iyundagi 14/1-1136-sonli qarori va 2018 yil 24 avgustdagi 18-2018-sonli O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligining qarori, O'zbekiston Respublikasi Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi 2018 yil 24 avgustdagi 22-k O'zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining 2018 yil 24 avgustdagi 122-sonli «Farmonga o'zgartirish kiritish to'g'risida» gi qarori «Oliy ta'lim muassasalarining rahbar, texnik, xizmat ko'rsatuvchi va yordamchi xodimlari uchun namunaviy kadrlarni tasdiqlash to'g'risida» gi nizomga muvofiq Vazirlar Mahkamasi tomonidan ro'yxatga olingan: O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2018 yil 11 oktyabrda ro'yxatga olish raqami 2859-1 O'zR MB nomidagi Neft va gaz boshqarmasi (NIU) filialining xodimlarini optimallashtirish maqsadida. Gubkina Toshkent shahrida, shuningdek talabalar sonini hisobga olgan holda, marketing bo'limi o'zgartirildi buyurtma portfelini shakllantirish bo'limi, bitiruvchilarning ish va monitoring bo'yicha taqsimoti (bundan keyin – bo`lim deb ataladi).
I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti filialining (Milliy tadqiqot universiteti) Filiali, «O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligining 2005 yil 30 noyabrdagi 258-sonli «Korxonalar va tashkilotlarning ehtiyoj va takliflariga qarab davlat grantlarini tayorlash, qabul qilish va tegishli ma'lumotlar bazasini yaratish asosida kadrlarni maqsadli tayyorlash bo'yicha me'yoriy hujjatlarni tasdiqlash to'g'risidagi» buyrug'i O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1998 yil 28 yanvardagi 48-sonli «Ta'lim sohasida xizmat ko'rsatish va marketingni rivojlantirishni jadallashtirish chora-tadbirlari to'g'risidaги» qarori, вundan tashqari, Filial Direktori tomonidan tasdiqlangan "
I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (Milliy tadqiqot universiteti) Toshkent shahar filiali бuyurtma portfelini shakllantirish, bitiruvchilarning ishga taqsimlash va monitoringi bo'limi hak`ida» Nizom bo`limining maqsadlari va vazifalari, huquq va majburiyatlari, shuningdek, faoliyatini tashkil etish tartibi aniqlaydi.
Buyurtma portfelini shakllantirish, bitiruvchilarning ishga taqsimlash va monitoringi bo'limi filialning strukturaviy bo`linmasi bo'lib, filial director urinbosari-ijrochi directorga hisobot beradi.
Bo`limning asosiy vazifalari:
- Filialning malakali kadrlari uchun korxonalarning ehtiyojlarini o'rganish asosida yangi o'quv yilida qabul qilish rejasi uchun ma'lumotlar bazasini shakllantirish (davlat grantlari va to'lov-kontrakt shakli, qabul qilingan talabalar soni bo'yicha, ta'lim yo'nalishlari bo'yicha (taqsimot) va boshqalar);
- To`lov – kontrakt asosida "mutaxassis" ("bakalavr") tayorlash bo'yicha shartnoma tuzish va Davlat granti asosida o'qiyotgan talabalar o`k`ishni tugatgandan so`ng tak`simot k`ilingan joyda eng kamida uch yil majburiy ishlab berishi to`g`risida talabalar va Filial o'rtasida ikki tomonlama bitimlar tuzish;
- Ish faoliyati monitoringini o'tkazish, yosh mutaxassislarning malakasini va Buyurtma portfelini shakllantirish, bitiruvchilarning ishga taqsimlash va monitoringi bo'limi oshirish;
- Bitiruvchilarni taqsimlash bo'yicha komissiyani tashkil qilish, neft va gaz sohasidagi korxona va tashkilotlarning real ehtiyojlarini hisobga olgan holda таксимот rejalarini ishlab chiqish, yakuniy natijalar va ularni umumlashtirish natijalari bo'yicha bitiruvchilarning shaxsiy kartasini yaratish;
- Ta'lim sohasidagi bozor munosabatlarini rivojlantirish va takomillashtirish, korxonalar va tashkilotlarning yosh mutaxassislarga bo'lgan ehtiyojlari asosida аник "Buyurtma portfeli" ni shakllantirish bo'yicha ishlarni olib borish;
- Ta'lim xizmatlarini targ'ib qilish uchun axborot va reklama ko'mak tizimlarini yaratish va rivojlantirishda ishtirok etish. OAVda reklama tadbirlarini o'tkazish strategiyasini ishlab chiqish. Filialning korporativ uslubini yaratish.
Telefon: +99871 262-70-02, ichki telefon raqami - 184
E-mail: marketing@gubkin.uz
![]() |
Alimbekova Firuza Rustamovna Buyurtma portfelini shakllantirish, bitiruvchilarning ishga taqsimlash va monitoringi bo'limi boshlig'i |

Department of formation of a portfolio of orders, distribution of graduates to work and monitoring
Marketing Department of the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent city (hereinafter referred to as the Branch) was established in 2007 and is functioning on the basis of the Presidential Decree of the Republic of Uzbekistan as of 12 January 2007 No. PP-564 “Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent city”, Order of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan as of November 30, 2005 No. 258 “On Approval of Regulatory Documents on Targeted Education of Personnel Based on Government Grants, Acceptance and Creation of a Relevant Database Based on Needs and Applications of Enterprises and Organizations of the Republic of Uzbekistan”, Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan as of January 28, 1998 No. 48“ On Measures to Accelerate the Formation of the Market for Educational Services and Marketing in the Field of Specialists Training” as well as the Regulation “On the marketing department of the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent city”, approved by the Director of the Branch, determines the goals and objectives, rights and obligations, as well as the procedure for organizing the activities of the department.
In accordance with the instructions of the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Resolution No. 14 / 1-1136 of June 1, 2018 and Resolution of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan of August 24, 2018 No. 18-2018, Ministry of Employment and Labor Relations of the Republic of Uzbekistan of August 24, 2018 No. 22-k / k, the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan of August 24, 2018 No. 122 ≪On amending the Decree ≪About approval of model staffs for management, technical, service and support personnel of higher educational institutions≫≫, registered by the Ministry: Justice of the Republic of Uzbekistan on October 11, 2018, registration number 2859-1 in order to optimize the number of personnel of the branch of the RSU of oil and gas (NRU) named after I.M. Gubkin in the city of Tashkent, as well as taking into account the number of students, the marketing department was transformed in the department of formation of a portfolio of orders, distribution of graduates for work and monitoring (hereinafter referred to as the Department).
The department is a structural unit of the Branch and reports to the deputy director – executive director of the Branch.
The main objectives of the department are the following:
- Formation of a database on the admission plan in the new academic year (based on state grants and paid-contract form of study, by the number of admitted students, distribution by educational areas (specialties), etc.) based on the study of the needs of enterprises for qualified personnel;
- Conclusion of contracts for the preparation of a “specialist” (“bachelor”) on a paid-contractual basis and bilateral agreements between students studying on the basis of a state grant and the Branch on compulsory working off at least three years at the place upon completion of education;
- Conducting monitoring of working experience, advanced training and career growth of young professionals;
- Organization of a commission for the distribution of graduates, development of distribution plans taking into account the real needs of enterprises and organizations in the oil and gas industry, drawing up a personal card of graduates based on the results of the final distribution and their generalization;
- Carrying out work in the areas of development and improvement of market relations in the field of education and the formation of a real “Order Portfolio” based on the needs of enterprises and organizations in young professionals;
- Participation in the creation and development of information and advertising support systems for the promotion of educational services. Development of a strategy for conducting promotional activities in the media. Creating a corporate style of the Branch.
Address: 100125, Tashkent, Mirzo-Ulugbek district, Durmon Yuli street, 34
Telephone: +99871 262-70-02, internal phone number 184
E-mail: marketing@gubkin.uz
Alimbekova Firuza Rustamovna Head of the Department of formation of a portfolio of orders, distribution of graduates to work and monitoring