8 Mart - Xalqaro xotin-qizlar kuni!
Mamlakat ayollarning ijtimoiy-siyosiy va ijtimoiy faolligini oshirish borasida keng ko'lamli ishlar amalga oshirildi, turli sohalarda va sanoat o'zini ro'yobga chiqarish uchun shart-sharoitlar yaratish, huquqlari so'zsiz rioya etish va ayollarning qonuniy manfaatlarini, onalik va bolalikni to'liq qo'llab-quvvatlash, shuningdek, oila institutini mustahkamlash bilan ta'minlash.
Ular bilan ish nishonga mustahkamlash va reabilitatsiya tomonidan ayollarning samarali tomonlama qo'llab-quvvatlash mexanizmlari, tashkil etish bo'yicha, uyushgan ish "radikal ayollarni qo'llab-quvvatlashga faoliyatini takomillashtirish va oila institutini mustahkamlash chora-tadbirlari to'g'risida" 5325 - Fevral 2, 2018 O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni PF-sonli qabul oilalarda ma'naviy-axloqiy muhit.
Bo'limi ayollarga fikr va tabriklar kutib, direktor o'rinbosari - ijrochi direktori Abdulla Maxmudovich Magrupov: "hayotimizda biz keng nishonlash ko'p rang-barang festivallar bor. Ular orasida 8 mart, ya'ni qalblar go'zallik va quvonch, jozibasi va bahorning yangiligi hissi bilan to'lib-toshgan. Bu festival bizga chin dildan onalarni hurmat aytadigan yana bir imkoniyat beradi, ayollar, opa-singillari va qizlar, eng samimiy, mening yuqori ehtiromimni izhor eng ulug'vor so'zlarni, muhabbat va sadoqat tuyg'ularini sevib. "
Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan - o'qituvchilar va filiali xodimlarining Mart 8 soni, ularning samarali ish, har tomonlama rivojlangan barkamol avlodni tarbiyalashda uchun maxsus hissasi, yuqori malakali mutaxassislar va kollektiv ijtimoiy hayotda ishtirok etish tayyorlash uchun faxriy sertifikatlar topshirildi.
Filialning talabalari tabriklashdi. G'oliblar esdalik sovg'alari - planshetlar, fotoalbomlar, flesh-disklar va hisob-kitoblar bilan taqdirlangan.
Bayram konserti "Fano" vokal-instrumental guruhi ishtirokida yakunlandi va Filialning barcha ayollariga esdalik sovg'alari taqdim etildi.
"Aziz ayollar, azizlar, aziz opalar va qizlar!
Yana bir bor biz barchangizni 8-mart kuni ajoyib bahor bayramida chin dildan tabriklaymiz! Omad, go'zallik va muhabbat sizni hech qachon tark etmasin! Uylaringiz har doim oilaviy iliqlik, farovonlik va farovonlik, tinchlik va farovonlikdan bahramand bo'lsin! Sog'lom va baxtli bo'ling, aziz ayollarimiz! "

МЕЖДУНАРОДНЫЙ ЖЕНСКИЙ ДЕНЬ – 8 МАРТА!
6 марта 2018 года в Филиале Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте было организовано торжественное мероприятие, посвященное Международному женскому дню – 8 Марта.
В стране осуществляется масштабная работа по повышению общественно-политической и социальной активности женщин, созданию условий для их самореализации в различных сферах и отраслях, обеспечению безусловного соблюдения прав и законных интересов женщин, всесторонней поддержке материнства и детства, а также укреплению института семьи.
2 февраля 2018 года принято Постановление Президента Республики Узбекистан № УП – 5325 «О мерах по коренному совершенствованию деятельности в сфере поддержки женщин и укрепления института семьи», организована работа по созданию эффективных механизмов по всесторонней поддержке женщин, организации целевой работы с ними, укреплению и оздоровлению духовно-нравственной среды в семьях.
С приветственным словом и поздравлениям к женщинам Филиала выступил заместитель директора – исполнительный директор Абдулла Махмудович Магрупов: «В нашей жизни есть немало ярких праздников, которые мы широко отмечаем. И особое место среди них занимает 8 Марта, когда сердца наполняются ощущением красоты и радостью, очарованием и свежестью весны. Этот праздник предоставляет нам еще одну возможность от всей души сказать в честь наших мам, любимых женщин, сестёр и дочерей, самые искренние, самые возвышенные слова, выразить свое высокое уважение, чувства любви и преданности».
В честь празднования Международного женского дня – 8 Марта ряд преподавателей и сотрудников Филиала были награждены почётными грамотами за плодотворный труд, особый вклад в дело воспитания гармонично развитого поколения, подготовки высококвалифицированных специалистов и участие в общественной жизни коллектива.
С поздравлениями выступили студенты Филиала. Была проведена лотерея, победители которой получили памятные призы: планшет, фотоальбомы, usb – флеш-накопитель и калькулятор.
Праздничный концерт завершился выступлением вокально – инструментальной группы «Фано» и вручением памятных подарков всем женщинам Филиала.
«Уважаемые женщины, дорогие, милые сестры и дочери!
Еще раз от всего сердца поздравляем всех Вас с чудесным весенним праздником 8 Марта! Пусть никогда не покидают вас удача, красота и любовь! Пусть в ваших домах всегда будут семейное тепло, благополучие и достаток, мир и процветание! Будьте здоровы и счастливы, наши дорогие женщины!»