8 Mart - Xalqaro xotin-qizlar kuni!
Mamlakat ayollarning ijtimoiy-siyosiy va ijtimoiy faolligini oshirish borasida keng ko'lamli ishlar amalga oshirildi, turli sohalarda va sanoat o'zini ro'yobga chiqarish uchun shart-sharoitlar yaratish, huquqlari so'zsiz rioya etish va ayollarning qonuniy manfaatlarini, onalik va bolalikni to'liq qo'llab-quvvatlash, shuningdek, oila institutini mustahkamlash bilan ta'minlash.
Ular bilan ish nishonga mustahkamlash va reabilitatsiya tomonidan ayollarning samarali tomonlama qo'llab-quvvatlash mexanizmlari, tashkil etish bo'yicha, uyushgan ish "radikal ayollarni qo'llab-quvvatlashga faoliyatini takomillashtirish va oila institutini mustahkamlash chora-tadbirlari to'g'risida" 5325 - Fevral 2, 2018 O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni PF-sonli qabul oilalarda ma'naviy-axloqiy muhit.
Bo'limi ayollarga fikr va tabriklar kutib, direktor o'rinbosari - ijrochi direktori Abdulla Maxmudovich Magrupov: "hayotimizda biz keng nishonlash ko'p rang-barang festivallar bor. Ular orasida 8 mart, ya'ni qalblar go'zallik va quvonch, jozibasi va bahorning yangiligi hissi bilan to'lib-toshgan. Bu festival bizga chin dildan onalarni hurmat aytadigan yana bir imkoniyat beradi, ayollar, opa-singillari va qizlar, eng samimiy, mening yuqori ehtiromimni izhor eng ulug'vor so'zlarni, muhabbat va sadoqat tuyg'ularini sevib. "
Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan - o'qituvchilar va filiali xodimlarining Mart 8 soni, ularning samarali ish, har tomonlama rivojlangan barkamol avlodni tarbiyalashda uchun maxsus hissasi, yuqori malakali mutaxassislar va kollektiv ijtimoiy hayotda ishtirok etish tayyorlash uchun faxriy sertifikatlar topshirildi.
Filialning talabalari tabriklashdi. G'oliblar esdalik sovg'alari - planshetlar, fotoalbomlar, flesh-disklar va hisob-kitoblar bilan taqdirlangan.
Bayram konserti "Fano" vokal-instrumental guruhi ishtirokida yakunlandi va Filialning barcha ayollariga esdalik sovg'alari taqdim etildi.
"Aziz ayollar, azizlar, aziz opalar va qizlar!
Yana bir bor biz barchangizni 8-mart kuni ajoyib bahor bayramida chin dildan tabriklaymiz! Omad, go'zallik va muhabbat sizni hech qachon tark etmasin! Uylaringiz har doim oilaviy iliqlik, farovonlik va farovonlik, tinchlik va farovonlikdan bahramand bo'lsin! Sog'lom va baxtli bo'ling, aziz ayollarimiz! "

INTERNATIONAL WOMEN'S DAY - MARCH 8!
March 6, 2018 in the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NIU) named after IM Gubkin in Tashkent organized a solemn event dedicated to the International Women's Day - March 8.
The country is carrying out large-scale work to increase the socio-political and social activity of women, create conditions for their self-realization in various spheres and sectors, ensure the unconditional observance of women's rights and legitimate interests, fully support motherhood and childhood, and strengthen the institution of the family.
On February 2, 2018, the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. UP-5325 "On Measures to Improve Fundamentally the Activities in the Sphere of Supporting Women and Strengthening the Institute of the Family" was adopted, work was organized to create effective mechanisms to fully support women, organize targeted work with them, strengthen and improve spiritually-moral environment in families.
Deputy Chairman and Executive Director Abdulla Mahmudovich Magrupov addressed the women of the Branch with a salutatory word and congratulations: "There are many bright holidays in our life that we widely celebrate. And a special place among them is March 8, when hearts are filled with a sense of beauty and joy, charm and freshness of spring. This holiday gives us another opportunity to sincerely say in honor of our mothers, beloved women, sisters and daughters, the most sincere, most exalted words, express our high respect, feelings of love and devotion. "
To commemorate the International Women's Day - on March 8, a number of teachers and employees of the Branch were awarded with diplomas for fruitful work, a special contribution to the development of a harmoniously developed generation, the training of highly qualified specialists and participation in the community life of the team.
The congratulations were made by the students of the Branch. A lottery was held, the winners of which received memorable prizes: tablet, photo albums, usb - flash drive and calculator.
The festive concert ended with the performance of the vocal-instrumental group "Fano" and the presentation of memorable gifts to all the women of the Branch.
"Dear women, dear, dear sisters and daughters!
Once again, we wholeheartedly congratulate all of you on the wonderful spring holiday of March 8! Let luck, beauty and love never leave you! Let your homes always have family warmth, prosperity and prosperity, peace and prosperity! Be healthy and happy, our dear women! "