Ushbu maqola to'g'ridan-to'g'ri jismoniy tarbiya darslarida ishlatilishi mumkin bo'lgan mobil ilovalar va fitness-trekerlardan foydalanish imkoniyatlarini ko'rib chiqadi. Ushbu texnologiyalardan foydalanish jismoniy tarbiya ta'limi jarayonida yangi bosqichdir.
- O'zbekiston Respublikasining me'yoriy hujjatlari loyihalarini muhokama qilish. (Elektron resurs) Relugation.gov.uz.
- So'rovnoma: fuqarolarning 60% sport bilan shug'ullanadi. (Elektron resurs). Gazeta.uz.
- Lisogor. D.S. Jismoniy madaniyat darslarida innovatsion texnologiyalar // Jahon ilmining almanaxi. 2018 yil
- Klimova N.K. Plexanov nomidagi Rossiya iqtisodiyot universiteti misolida jismoniy faoliyatni ijtimoiy tarmoqlar orqali targ'ib qilish // III Xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiya materiallari.
- V. V. Xramov Jismoniy madaniyat bo'yicha elektron o'quv-uslubiy qo'llanma uchun o'quv materialini tanlash texnologiyasi 2014 yil.
- Averyasova Yu.O. Kondrakov G.B. Vitko S.Yu. Oliy ta'limni modernizatsiya qilish davrida jismoniy tarbiya va sport mutaxassislarining kasbiy va shaxsiy rivojlanishi // Jismoniy madaniyat: tarbiya, ta'lim, tarbiya. 2016 yil.

THE INTEGRATION OF MODERN TECHNOLOGIES IN PHYSICAL EDUCATION OF STUDENTS
In the article the main benefits of using mobile applications and fitness trackers in physical training classes are discussed. The use of the modern technologies has become a new milestone in the process of physical education.
- Discussion of draft regulatory documents of the Republic of Uzbekistan. (Electronic resource) Relugation.gov.uz.
- Social poll: 60% of citizens go in for sports. (Electronic resource). Gazeta.uz.
- Lisogor. D.S. Innovative technologies at physical culture lessons // Almanac of world science. 2018
- Klimova N.K. Promotion of physical activity through social media at the example of the Plekhanov Russian University of Economics // Proceedings of the III International Scientific and Practical Conference.
- V. V. Khramov Technology of selection of educational material for electronic educational-methodical manual for physical culture. 2014.
- Averyasova Yu.O. Kondrakov G.B. Vitko S.Yu. Professional and personal development of specialists in physical culture and sports in the period of modernization of higher education // Physical culture: upbringing, education, training. 2016.