Ushbu maqola to'g'ridan-to'g'ri jismoniy tarbiya darslarida ishlatilishi mumkin bo'lgan mobil ilovalar va fitness-trekerlardan foydalanish imkoniyatlarini ko'rib chiqadi. Ushbu texnologiyalardan foydalanish jismoniy tarbiya ta'limi jarayonida yangi bosqichdir.
- O'zbekiston Respublikasining me'yoriy hujjatlari loyihalarini muhokama qilish. (Elektron resurs) Relugation.gov.uz.
- So'rovnoma: fuqarolarning 60% sport bilan shug'ullanadi. (Elektron resurs). Gazeta.uz.
- Lisogor. D.S. Jismoniy madaniyat darslarida innovatsion texnologiyalar // Jahon ilmining almanaxi. 2018 yil
- Klimova N.K. Plexanov nomidagi Rossiya iqtisodiyot universiteti misolida jismoniy faoliyatni ijtimoiy tarmoqlar orqali targ'ib qilish // III Xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiya materiallari.
- V. V. Xramov Jismoniy madaniyat bo'yicha elektron o'quv-uslubiy qo'llanma uchun o'quv materialini tanlash texnologiyasi 2014 yil.
- Averyasova Yu.O. Kondrakov G.B. Vitko S.Yu. Oliy ta'limni modernizatsiya qilish davrida jismoniy tarbiya va sport mutaxassislarining kasbiy va shaxsiy rivojlanishi // Jismoniy madaniyat: tarbiya, ta'lim, tarbiya. 2016 yil.

ИНТЕГРАЦИЯ СОВРЕМЕННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ ФИЗИЧЕСКОГО ВОСПИТАНИЯ СТУДЕНТОВ
Данная статья рассматривает возможности применения мобильных приложений и фитнесс-трекеров, которые можно использовать непосредственно на занятиях по физической культуре. Применение данных технологий являются новой вехой в образовательном процессе физического воспитания.
- Обсуждение проектов нормативно-правовых документов Республики Узбекистан. (Электронный ресурс) Relugation.gov.uz.
- Опрос: спортом занимаются 60 % граждан. (Электронный ресурс). Gazeta.uz.
- Лисогор. Д.С. Инновационные технологии на уроках физической культуры // Альманах мировой науки. 2018г.
- Климова Н.К. Пропоганда физической активности посредством социальных медиа на примере РЭУ им.Г.В.Плеханова // материалы III Международной научно-практической конференции.
- Храмов В.В. Технология отбора учебного материала для электронного учебно-методического пособия по физической культуре. 2014г.
- Аверясова Ю.О. Кондраков Г.Б. Витько С.Ю. Профессионально личностное развитие специалистов по физической культуре и спорту в период модернизации высшего образования // Физическая культура: воспитание, образование, тренировка. 2016.