"O'zLITIneftgaz" AJ mutaxassislari ishtirokida ochiq ma'ruza
2019 yil 29 oktyabr kuni "neft va gaz quduqlarini burg'ilash" bo'limida URB 16-01 va URB 16-02 guruhlarining 4-kurs talabalari quduqlarni loyihalash bo'limi boshlig'i, loyiha bosh muhandisi Ziyavutdinov A.S. va quduqlarni qurish sohasidagi loyihalarni tartibga solish va nazorat qilish bo'yicha mutaxassis Avanesova V. bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Ochiq ma'ruza shaklida o'tkazilgan uchrashuvda taklif etilgan mutaxassislar loyiha bo'linmasining ish yo'nalishlari, raqamli texnologiyalardan keng foydalangan holda quduqlarni burg'ulash, rekonstruksiya qilish va tugatishning zamonaviy texnologiyalarini joriy etishni nazarda tutuvchi kelajakdagi loyihalarda rejalashtirilayotgan vazifalar va istiqbollar haqida ma'lumot berishdi. Shuningdek, ular o'z kasbiy faoliyatlarini loyihalarni ishlab chiqish, ish sharoitlari va funktsional majburiyatlar bilan bog'lashni istagan potentsial nomzodlarga qo'yiladigan talablar haqida so'zlab berishdi. Uchrashuv davomida talabalar tomonidan taklif etilgan mehmonlarga batafsil javoblar berildi.

Открытая лекция с участием специалистов АО «УзЛИТИнефтгаз»
29 октября 2019г. в отделении «Бурение нефтяных и газовых скважин» прошла встреча студентов 4 курса групп УРБ 16-01 и УРБ 16-02 с руководителем отдела проектирования строительства скважин, главным инженером проектов АО «УзЛИТИнефтгаз» Зиявутдиновым А.С. и специалистом по нормированию и контролю за проектами в области строительства скважин Аванесовой В.
На встрече, проведенной в виде открытой лекции приглашенные специалисты поделились информацией о направлениях работы их проектного подразделения, задачах и перспективах, планируемых в будущих проектах, предусматривающих внедрение современных технологий бурения, реконструкции и заканчивания скважин с широким использованием цифровых технологий. Рассказали также о требованиях, предъявляемым к потенциальным кандидатам, желающим связать свою профессиональную деятельность с разработкой проектов, условиях работы и функциональных обязанностях. Во время встречи студентами были заданы вопросы, на которые приглашенными гостями были даны подробные ответы.