"O'zLITIneftgaz" AJ mutaxassislari ishtirokida ochiq ma'ruza
2019 yil 29 oktyabr kuni "neft va gaz quduqlarini burg'ilash" bo'limida URB 16-01 va URB 16-02 guruhlarining 4-kurs talabalari quduqlarni loyihalash bo'limi boshlig'i, loyiha bosh muhandisi Ziyavutdinov A.S. va quduqlarni qurish sohasidagi loyihalarni tartibga solish va nazorat qilish bo'yicha mutaxassis Avanesova V. bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Ochiq ma'ruza shaklida o'tkazilgan uchrashuvda taklif etilgan mutaxassislar loyiha bo'linmasining ish yo'nalishlari, raqamli texnologiyalardan keng foydalangan holda quduqlarni burg'ulash, rekonstruksiya qilish va tugatishning zamonaviy texnologiyalarini joriy etishni nazarda tutuvchi kelajakdagi loyihalarda rejalashtirilayotgan vazifalar va istiqbollar haqida ma'lumot berishdi. Shuningdek, ular o'z kasbiy faoliyatlarini loyihalarni ishlab chiqish, ish sharoitlari va funktsional majburiyatlar bilan bog'lashni istagan potentsial nomzodlarga qo'yiladigan talablar haqida so'zlab berishdi. Uchrashuv davomida talabalar tomonidan taklif etilgan mehmonlarga batafsil javoblar berildi.

Open lecture with the participation of specialists of “UzLITIneftgaz” JSC
On October 29, 2019 the “Oil and Gas Well Drilling” department held a meeting for 4-year students of the URB 16-01 and URB 16-02 groups with A. Ziyavutdinov, the head of the well construction design department, chief project engineer of “UzLITIneftgaz” JSC and Avanesova V., a specialist in the regulation and monitoring of projects in the field of well construction.
At the meeting which was held in the form of an open lecture, invited specialists shared information on the areas of activities of their design department, tasks and prospects planned in future projects, providing for the introduction of modern technologies for drilling, reconstruction and completion of wells with extensive use of digital technologies. In addition, they talked about the requirements for potential candidates wishing to associate their professional activities with project development, working conditions and functional responsibilities. During the meeting students asked questions and invited guests provided comprehensive answers to these questions.