Kouch-psixolog bilan uchrashuv
2019 yil 15 oktyabr kuni I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining (MTU) Toshkent shahridagi Filialida, “Baxtli oila” Markazining kouch-psixologi Yusupova Karima Gafurovna bilan uchrashuv o’tkazildi. Mazkur uchrashuv Filialning Xotin-qizlar qo’mitasi tashabussi bilan tashkil etildi. Uchrashuvda talaba-qizlar, o’qituvchilar, akademik guruh ustoz-murabiylari ishtirok еtdi.
Uchrashuv O’zbekiston Respublikasi Prezidentining Beshta tasabbuslarini amalga oshirishga qaratilgan bo’lib, xususan yoshlarni, aynan, talaba-qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash masalasiga bag’ishlandi. Oila bo’lg’usi fuqaroni ma’naviy-ma’rifiy jihatdan shaxs sifatida komillika erishishida muhim rol o’ynaydi. Оilada
insonning fe’l-atvori, uning axloqiy fazilatlari va qadriyatlari belgilanadi va shakllanadi. Mutaxassis fikricha, har bir inson oiladagi ichki munosabatlarga, erkak va ayol o’rtasidagi muomalaga, farzandlarni tarbiyalash bilan bo’g’liq bo’lgan dastlabki tasavvurga ega bo’ladi. Ayol-ona oiladagi ma’naviy aloqalarni mustahkamlashga, farzandlar dunyoqarashini shakllanishiga, ularning tabiat va jamiyatga bolgan ijtimoiy va shaxsiy munosabatini namoyish etishga asos soladi. Ular insonparvarlik an’analarini tarbiyalash, jamiyatning madaniy-tarixiy merosini boyitishda namunadir.
Uchrashuv davomida mavzu doirasida muhokama bo’lib o’tdi. Ishtirokchilar oiladagi muammolar, ota-onalar va farzandlar o’rtasidagi nizolar haqida o’z fikrlarini bildirdi. Kouch-psixolog qizlarni oilaviy hayotga tayyorlashning o’ziga xos xususiyatlariga e’tibor qaratdi, qimmatli maslahatlar va tavsiyalar bilan o’rtoqlashdi.

Meeting with a coach-psychologist
On October 15, 2019, a meeting with the coach psychologist from the Happy Family Center Yusupova Karima Gafurovna was held at the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent. This meeting was organized at the initiative of the Women's Council of the Branch. The meeting was attended by female students, teachers and mentors-curators of academic groups.
The meeting is aimed at implementing the Five Initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan, namely, preparing young people, especially female students, for family life. The family plays an important role in the spiritual and moral formation of the personality of the future citizen. The family lays and forms the character of a person, his moral qualities and value orientations. The specialist noted that in the family, each person receives his first ideas about intra-family relations, the relationship between a man and a woman, raising children. The mother woman lays the foundation for strengthening spiritual ties in the family, shaping the worldview of children, their social and personal attitude to the phenomena of nature and society. She is an example in the upbringing of humanistic traditions, the augmentation of the cultural and historical heritage of society.
During the meeting, a discussion was held on the topic. Those present expressed their opinion about family problems, conflicts between parents and children. The coach psychologist drew attention to the specific features of preparing girls for family life, shared valuable tips and tricks.