Muzey uzluksiz va norasmiy ta’lim institute sifatida.
UBR-19-01 guruhi curator M.R.Mustaev bilan birgalikda Amir Temur haykali va Temuriylar tarixi davlat museyiga tashrif buyurdilar. Muzey noyob davlat ilmiy ob’ektalary ro’yxatiga kiritilgan. Prezident Shavkat Mirziyoyev Oliy Majlisga yo’llagan tabrigida Vatanimizning qadimiq va boy tarixini puxta o’rganish zarurligini ta’kidladi.
– Biz buyuk avlod olimlari, shoir va yozuvchilari, mutafakikirlari va dinshunoslaring bebaho merosini yosh avlodga etkazish, jasur harbiy rahbarlarning jasorati, farzandlarimizda vatanparvarlik va milliy g’urur tuyg’ularini kuchaytirishga alohida e’tibor berishimiz kerak.

Museum as an institute of continuing and non-formal education
The URB-19-01 group together with the curator M.R.Mustaev visited the monument of Amir Timur and the State Museum of the History of Timurids. The museum is included in the List of unique state scientific objects. President Shavkat Mirziyoyev in his message to the Oliy Majlis noted the need for a thorough study of the ancient and rich history of our homeland.
“We must pay special attention to bringing to the young generation the invaluable heritage of our great scientists, poets and writers, thinkers and theologians, heroic deeds of brave military leaders, and the strengthening of patriotism and national pride among our children.”