Muzey uzluksiz va norasmiy ta’lim institute sifatida.
UBR-19-01 guruhi curator M.R.Mustaev bilan birgalikda Amir Temur haykali va Temuriylar tarixi davlat museyiga tashrif buyurdilar. Muzey noyob davlat ilmiy ob’ektalary ro’yxatiga kiritilgan. Prezident Shavkat Mirziyoyev Oliy Majlisga yo’llagan tabrigida Vatanimizning qadimiq va boy tarixini puxta o’rganish zarurligini ta’kidladi.
– Biz buyuk avlod olimlari, shoir va yozuvchilari, mutafakikirlari va dinshunoslaring bebaho merosini yosh avlodga etkazish, jasur harbiy rahbarlarning jasorati, farzandlarimizda vatanparvarlik va milliy g’urur tuyg’ularini kuchaytirishga alohida e’tibor berishimiz kerak.

Музей как институт непрерывного и неформального образования.
Группа УРБ-19-01 совместно с куратором М.Р.Мустаевым посетила памятник Амира Тимура и Государственный музей истории Тимуридов. Музей входит в cписок государственных уникальных научных объектов. Президент Шавкат Мирзиёев в Послании Олий мажлису отметил необходимость глубокого изучения древней и богатой истории нашей Родины.
- Мы должны уделять особое внимание доведению до молодого поколения бесценного наследия наших великих учёных, поэтов и писателей, мыслителей и богословов, подвигов отважных полководцев, укреплению у наших детей патриотизма и национальной гордости.