"8 МАРТ – ХАЛҚАРО ХОТИН-ҚИЗЛАР КУНИ”ГА БАҒИШЛАНГАН ТАБРИК СЎЗИ
Азиз ва латофатли аёллар! 8 март – Халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган чин қаблимдаги самимий табрик сўзларимни қабул айланг!
Ушбу қувончли байрам кунида ҳар биримиз юксак фидоийлик идеали бўлган Она сиймоси олдида таъзим қиламиз. Ҳаётимизнинг меҳри ва нури, энг гўзал нийятлар ва тилаклар билан ёритаётган аёлларимизга дил исҳорларимизни бағишлаймиз. Аёл яратган Илоҳий кучларнинг мўжизасидир, ва албатта, абадий шундай бўлиб қолади.
Сиз, қалбимизнинг тўрини эгаллаб турган азиз аёлсиз. Бахту фаровонлигингиз йўлида ҳамиша шоду-хуррамликда, ҳаётдан мамнун бўлиб яшашингиз учун доимо ситқидилдан хизмат қилишга тайёрмиз. Бундай ёруқ ва нуравшон кунларингиз янада кўпайиб борсин.
Биз ушбу байрамингизни баҳорнинг илк нафасини тараннум этаётган кунда нишонлаймиз. Диққат-эътиборимизни табиятнинг ёрқин рангларию ва покликнинг чин ифасини тарқатувчи самога қаратамиз, кайфиятимиз қуёш нурлари каби чарақлаб турганидан қувонамиз. Ҳамма жойларда байрам шукуҳи, самиймий табассум, чексиз муҳаббат туйғулари табрик сўзлари орқали, алвон-алвон гуллар ёғдусида баралла намоён бўлади. Буларнинг барчаси сизга бағишланган, азиз аёллар!
Ушбу баҳор аёмида сизга бўлган чексиз ҳурматимизни қабул айланг. Гўзаллигингиз ва назокатлигингиз, жозибадорлигингиз ва чиройингиздан қойил қолаётганимизни ифода этувчи яна бир имконият борлигидан бениҳоят ҳурсандмиз. Биз эркаклар, оналаримиз, бувижонларимиз, турмуш ўртоғимиз, қизларимиз, дугоналаримиз, ҳамкасбаримиз олида тиз чукиб, таъзим қиламиз.
Ишда ҳам, оилада ҳам доимо илиқ муҳит яратишга, кундалик ташвишларни қойил мақом билан бажаришга, фарзандларга ғамхўрлик қилишга фақат сиз, азиз аёллар қодирсиз. Қалбингиз энг содиқ ва доно эканлигини биламиз. Кечиримлилингиз – олий фазилатдир. Онанинг меҳри эса ҳақиқатда чексиздир.
Фарзандни вояга етказиш ва тарбиялаш – аёл учун энг юксак бахт ва маъсулиятдир. Кўп болали оналарнинг, айниқса, асраб олинган болаларни бахтли қилган оналарнинг меҳнати эса бунданда қимматлидир. Сизга, азиз аёллар, энг сара адабий асарлар, шеълар, дилга яқин қўшиқларни бағишлаш шону-шарафдир.
Бугун сиз, бизнинг издошларимиз, турли соҳалар бўлмиш соғлиқни сақлашда, таълим масканларида, иқтисодиёт ва саноатда мураккаб вазифаларни олийжаноблик билан бажариб келмоқдасиз. Сиз давлат ва жамоат ташкилотларида раҳбарлик лавозими муносиб эгасисиз. Юксак хизматларингиз учун сиз давлат мукофотлари билан тақдирлангансиз. Сизнинг нозик гавдангиз ортида илмий соҳадаги катта ютуқлар, фан доктори, академик фахрий унвонлар гавдаланади.
Ҳаётда қандай ўзгаришлар рўй бермасин, сиз, азиз ва муътабар аёллар, доимо қалбимиздасиз.Сизнинг фаровонлигингиз, сиҳат-саломатлигингиз, турмуш шароитингиз, оилангиз тинчи ва ривожи учун  доимо ғамхўрлик қилиш бизнинг бурчимиздир.
Азиз аёлларимиз, сизнинг шарафингизга яна бир бор самимий табрикларимни йўллайман! Тинчлик ва тотувлик, бахту-саодат, мустаҳкам соғлик, оилангиз ва яқинларингиз қувончи сизни ҳеч қачон тарк этмасин! Хаётинги ва йўлингиз ҳамиша нурга тўлсин!

ПОЗДРАВЛЕНИЕ С «МЕЖДУНАРОДНЫМ ЖЕНСКИМ ДНЕМ 8 МАРТА!»
Милые женщины! От всего сердца примите мои самые искренние поздравления с Международным женским днем 8 марта!
В этот радостный праздник мы преклоняемся перед образом Матери, являющейся идеалом самоотверженности. Адресуем вам, нашим дорогим женщинам, озаряющим нашу жизнь светом любви и теплоты, самые прекрасные слова и лучшие пожелания. Женщина является несравненным чудом Небесного божества и навсегда останется таковой.
Мы всегда готовы беззаветно служить во имя того, чтобы вы, дорогие нашему сердцу женщины, всегда были такими радостными, довольными жизнью, ради вашего счастья и благополучия. Пусть таких ярких дней будет еще больше.
Этот праздник мы отмечаем в самом начале весны. Природа пробуждается в новых красках свежести и чистоты, а настроение наполняется яркими солнечными лучами. Всюду в унисон слышатся праздничные приветствия, искренние улыбки, чувство бескрайней любви, преподносят цветы. Все это для вас, милые женщины!
В этот весенний день есть замечательный повод, чтобы вновь сказать о нашем огромном уважении к вам, о восхищении вашей красотой и нежностью, очарованием и обаянием, и не только сегодня. Все мы, мужчины, от души дарим своим мамам, бабушкам, женам, дочерям, подругам, коллегам добрые подарки.
Только вы, наши дорогие женщины, способны создавать радушную атмосферу на работе и в семье, брать на себя повседневные заботы о доме и детях, быть для них нравственным примером. Мы знаем, что сердце женщины самое верное и мудрое. Ее прощение – самое пронзительное. А материнская любовь поистине безгранична.
Вырастить, воспитать ребенка – является наивысшим женским счастьем и ответственностью. И тем более ценен труд многодетных матерей, в том числе тех, кто сделал счастливыми приемных детей. Вам, любимые наши женщины, посвящаются самые лучшие литературные произведения, стихи, сердечные песни.
Сегодня, вы – наши соратницы¸ с успехом справляетесь с жизненными задачами в здравоохранении, образовании, экономике, промышленности. Вы заслужено занимаете руководящие должности в государственных и общественных организациях. За большие заслуги, вы удостоены высших государственных наград. За вашим хрупким образом, возвышаются победы в научной сфере, многие из вас, удостоены почетных званий докторов наук и академиков.
Какие бы изменения не происходили в жизни, вы, наши дорогие женщины, всегда в наших сердцах. Наш долг – всегда заботиться о вашем благополучии, здоровье, условиях жизни, чтобы ваши семья жили в мире и достатке, были всегда довольны своей жизнью.
Еще раз примите мои сердечные поздравления в вашу честь! Пусть покой и умиротворение, счастье и любовь, крепкое здоровье и радость родных и близких никогда не покидают вас! Всего вам самого-самого доброго и светлого!