Ilmiy darajasi: dotsent (2010)
1991 yilda Toshkent xalq xo'jaligi institutini sanoatni rejalashtirish mutaxassisligi bo'yicha tamomlagan.
1991 yildan 1997 yilgacha Toshkent davlat texnika universitetining "Iqtisodiy nazariya" kafedrasida assistent, katta o'qituvchi bo'lib ishlagan.
2002-2003 yillarda Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universitetining iqtisodiy nazariya kafedrasida katta o'qituvchi bo'lib ishlagan.
2003 yildan 2007 yilgacha G.V. Plexanov nomidagi Rossiya Iqtisodiyot akademiyasi Toshkent shahridagi filiali katta o'qituvchisi, dotsenti lavozimlarida ishlagan.
2008 yildan ijtimoiy-iqtisodiy fanlar kafedrasida dotsent lavozimida ishlagan, 2009 yildan I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filiali "Neft va gaz iqtisodiyoti" bo'limining mudiri.
Iqtisod fanlari nomzodi ilmiy unvoni O'zbekiston Milliy Universitetida 2005 yil 22 noyabrda D-067.02.15-sonli dissertatsiya kengashi tomonidan berilgan va 2006 yil 30 martda O'zbekiston Respublikasi Oliy Attestatsiya Komissiyasi tomonidan tasdiqlangan. "Iqtisodiy nazariya" mutaxassisligi bo'yicha dotsent ilmiy unvoni 2010 yil 28 oktyabrda O'zbekiston Respublikasi Oliy Attestatsiya Komissiyasiga berilgan.
90 dan ortiq nashrlar, shu jumladan yetti monografiya, to'rtta o'quv qo'llanma va yigirma uslubiy ko'rsatma, tahlil qilingan jurnallarda maqolalar, turli darajadagi to'plamlar va konferentsiyalardagi ilmiy va o'quv ishlari.
2013 yilda talabalar bilan faol ish olib borgani uchun I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (MTU) minnatdorligi bilan taqdirlandi. 2014 yilda u "Gubkin universitetining faxriy xodimi" unvoniga sazovor bo'ldi va ko'krak nishoni bilan taqdirlandi. O'zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 25 yilligini nishonlash munosabati bilan unga "O'zbekiston mustaqilligi-25 yil" memorial belgisi (2016 yil) topshirildi. U samarali faoliyati, barkamol avlodni tarbiyalashdagi ulkan hissasi, yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlash va jamoaning ijtimoiy hayotida faol ishtirok etgani uchun filial diplomi bilan taqdirlandi (2017). 2018 yilda u xalqaro talabalar olimpiadasi harakatini rivojlantirishdagi faol hissasi va asosiy universitetda Internet olimpiadalarining II (mintaqaviy) turini o'tkazishda yuqori professionalligi va mas'uliyati uchun Ochiq Xalqaro talabalar Internet Olimpiadalari tashkiliy qo'mitasining minnatdorchilik xati bilan qayd etildi. I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filiali o'quv, ilmiy va jamoat hayotidagi faol ishtiroki uchun. Gubkin Toshkent shahrida va O'zbekiston Respublikasining Davlat kuni "O'qituvchi va murabbiylar kuni" munosabati bilan 2018 yilda I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti (MTU) Toshkent shahridagi filiali minnatdorligi bilan taqdirlandi.

Ученое звание: доцент (2010)
В 1991 году окончила Ташкентский институт народного хозяйства по специальности «Планирование промышленности».
С 1991 по 1997 год работала ассистентом, старшим преподавателем кафедры «Экономическая теория» Ташкентского Государственного Технического университета имени А.Р.Беруни.
С 2002 по 2003 год работала старшим преподавателем кафедры «Экономическая теория» Ташкентского Государственного педагогического университета имени Низами.
С 2003 по 2007 год работала старшим преподавателем, доцентом кафедры «Экономической теории» Филиала Российской Экономической Академии имени Г.В.Плеханова в городе Ташкенте.
С 2008 года работала доцентом на кафедре Социально-экономических дисциплин, с 2009 г. возглавляет кафедру «Экономика нефти и газа» Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте.
Ученая степень кандидата экономических наук присуждена Диссертационным Советом Д-067.02.15 при Национальном университете Узбекистана 22.11.2005 года и утверждена ВАК Республики Узбекистан 30.03.2006 года Ученое звание доцента по специальности «Экономическая теория» присвоено ВАК Республики Узбекистан 28.10.2010 г.
Имеет более 90 публикаций, в числе которых семь монографий, четыре учебных пособия и двадцать методических указаний, статьи в рецензируемых журналах, научные и учебно-методические работы в сборниках и материалах конференций различного уровня.
За активную работу со студенческой молодежью в 2013 ггода награждена Благодарностью РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина. В 2014 году удостоена звания «Почетный работник Губкинского Университета» и награждена нагрудным знаком. В честь празднования 25-летия Независимости Республики Узбекистан награждена памятным знаком «Независимости Узбекистана-25 лет» (2016). Награждена почетной грамотой Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в городе Ташкенте за плодотворный труд, особый вклад в дело воспитания гармонично развитого поколения, подготовки высококвалифицированных специалистов и активное участие в общественной жизни коллектива (2017). В 2018 года отмечена Благодарственным письмом Организационного комитета Открытых международных студенческих Интернет-олимпиад за активный вклад в развитие международного студенческого олимпиадного движения и высокий профессионализм и ответственность при проведении II (регионального) тура Интернет-олимпиад в базовом вузе. За активное участие в учебной, научной и общественной жизни Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в городе Ташкенте и в связи с Государственным праздником Республики Узбекистан «День Учителя и наставника» в 2018 году награждена Благодарностью РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина.