- Ҳа, филиалнинг расмий сайтидаги маълумотлар ишончли.
- Талабалар турар жойи учун уйдаги жойлар тўлиқ вақтда таҳсил олаётган норезидент талабалар учун ўқиш муддатига тақдим етилади.
* Қандай қилиб ётоқхона оламан?
- Ҳужжатларни топшираётганда, аризада сизга ётоқхона кераклигини кўрсатиб, мандат комиссиясининг қарорига биноан сизни рўйхатга олиш учун тавсия қилиш учун ариза топширишингиз керак.
* Ётоқхонада қолиш нархи қанча?
- Тўлов Ўзбекистон Республикасида белгиланган БРБНИНГ 60% и билан ҳар ойда амалга оширилади.
* Қанча ўқув режимларни (мутахассисликлар) мен учун мурожаат қилишингиз мумкин?
- Ариза фақат битта ўқув профили/мутахассислиги учун тақдим етилади.
* Университетга киришда таълимнинг асл ҳужжатини тақдим етиш шартми?
- Филиалга қабул қилиш тартибига мувофиқ, университетга қабул қилиш учун ариза топшираётганда Абитуриент таълим тўғрисидаги давлат томонидан берилган ҳужжатнинг асл нусхаси ва фотокописини тақдим етади.
Агар он-лине шаклида ҳужжатларни тақдим бўлса, барча ҳужжатлар пдф ёки жпг форматида сканер ранг шаклида тақдим етилади ва қабул қўмитаси е-почта юборилади.
* Ҳужжатларни тақдим етиш муддатлари?
- Қабул кампаниясининг бошланиш ва тугаш кунлари учун расмий telegram каналида янгиликларни кузатиб boring т.ме/губкин_уз ва филиалнинг расмий веб-сайти саҳифасида ҳттпс://губкин.уз/ру/сведен/приемная-комиссия
* Қабул қилиш идорасига тиббий маълумотнома топширишим керакми?
- Олинган емлашларни кўрсатувчи тиббий маълумотнома (086-у шакл) филиалга қабул қилингандан сўнг тақдим етилади.
* Бир шаклда бир амал тиббий гувоҳнома даври нима 0-86?
- Тиббий гувоҳнома шакли 0-86 учун амал қилади 6 ой.
* Университетда ҳарбий бўлим мавжудми ва кимга ҳарбий хизматдан кечиктириш берилади?
- Филиалда ҳарбий бўлим йўқ, лекин филиалда таҳсил олаётган талабалар учун ҳарбий хизматдан кечиктириш кўзда тутилган.
* Университет кириш имтиҳонлари муддати учун абитуриентлар учун ётоқхона мавжудми?
- Кириш синовларидан ўтиш вақтида абитуриентлар ётоқхона билан таъминланмаган.
* Бакалавр даражаси нимани англатади?
- Бу олий касбий таълимнинг уч босқичли тузилмасидаги биринчи академик босқичдир. Бакалавриат-асосий олий таълим. Намунавий ўқув даври 4 йил. Бакалавр даражаси сизга (йўналишда) ишлаш ва (ёки) магистратура дастурига кириш ҳуқуқини беради. Бу даража халқаро таснифга киритилган бўлиб, хорижда тушунарли.
* Қабул комиссиясига қандай ҳужжатлар тақдим етилиши керак?
- Керакли ҳужжатларни филиалнинг расмий сайтида кўришингиз мумкин
ҳттпс://губкин.уз/ру/сведен/необҳодиме-документй
* Мен ҳужжатлар нусхаларини нотариал тасдиқлаш керак?
- Агар қабул қилинган бўлсангиз, Ўзбекистон Республикаси фуқароси паспортининг 1-саҳифасининг рус тилига нотариал тасдиқланган таржимасини тақдим етасиз.
* Қандай ҳолларда ҳужжатларим қабул қилинмайди?
- Агар ҳужжатлар тўлиқ мажмуини тақдим йўқ бўлса.
* Мандат комиссияси натижалари асосида ота-оналардан бири ўқиш учун шартнома тузишда ҳақ-шартнома асосида ҳозир бўлиши шартми?
"Ҳа, мен қиламан."
* Ота-оналардан бири менсиз шартнома имзоласа бўладими?
- Ота-она ёки васий сизнинг ҳузурингизда туриб шартнома имзолаши мумкин, лекин улар сиздан нотариал тасдиқланган ишончномага ега бўлсаларгина.
* Россия университети талабаси бўлган Ўзбекистон Республикаси фуқароси Тошкентдаги Губкин Россия давлат нефт ва газ университетининг филиалига шартнома асосида топшириши мумкинми?
- Губкин Россия давлат нефт ва газ университетининг (МТУ) Тошкентдаги филиали асосий университетнинг, яъни Губкин Россия давлат нефт ва газ университетининг (МТУ) Москвадаги таркибий бўлинмаси ҳисобланади. Россия Федерацияси бошқа университетга бир университет талабалар ўтказиш билан боғлиқ барча масалалар ўрта professional ва таълим фаолияти билан шуғулланувчи бошқа ташкилотга талабалар ўтказиш тартиби билан тартибга солинади (ёки) олий таълим, феврал Россия Федерацияси таълим ва фан вазирлиги буйруғи билан тасдиқланган 10, 2017 Н 124.
* Ўзбекистон миллий sport терма жамоаси аъзосига университетингизга кириш мумкинми ва sport-тарбиявий тадбирларни бирлаштириш мумкинми?
- Губкин Россия давлат нефт ва газ университетининг Тошкентдаги филиали slalom, жанг санъати ва бошқа sport турлари бўйича республика терма жамоаларига аъзо бўлган бир қатор талабаларни тайёрлайди. Уларнинг барчаси муваффақиятли ўрганиш ва sport бирлаштириш. Масалан, Республика терма slalom жамоаси аъзоси бўлган Tatyana Баранова ўз машғулотларини якунлаб, имтиёзли дипломга ега бўлди.
* Ўзбекистон Республикаси Олий таълим муассасаси талабаси Филиалингизнинг магистратура дастурига ёзилиш мумкинми?
- И.М.Губкин номидаги Россия давлат нефт ва газ (МТУ) университети Тошкент шахридаги филиалида магистратура йўқ.

Часто задаваемые вопросы
- Согласно Положению «О порядке приема на 1-й курс Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в городе Ташкенте в 2024 году» вступительные испытания по предмету физика не предусмотрены.
С какого числа начинается прием документов для приема на 1-й курс Филиала в 2024 году?
- Приемная комиссия принимает документы от абитуриентов с 15 июня по 30 июня (включительно) в очном «off-line» и дистанционном «on-line» формате.
* Экзамены будут в виде тестов?
- Экзамены проводятся в письменной (математика, русский язык) и устной (английский язык) форме.
С образцами билетов вступительных экзаменов можно ознакомиться по ссылке: https://gubkin.ru/info/enrollee/admission_board/postupayushchim-v-bakalavriat/priyem-na-ochnuyu-formu-obucheniya/programmy-i-obraztsy-biletov-vstupitelnykh-ispytaniy.php
*  Сколько стоит обучение?
-   Стоимость обучения с 1 марта 2020 года составляет 28 размеров МРОТ.
*   Кому предоставляют места в Доме для проживания студентов?
- Места в Доме для проживания студентов предоставляются на период обучения иногородним студентам, обучающимся на очной форме обучения.
Как мне получить общежитие?
-   При подаче документов вам необходимо указать в заявлении, что вы нуждаетесь в общежитии и представить заявление после решения мандатной комиссии о рекомендации Вас к зачислению.
*   Сколько стоит проживание в общежитии?
-   Оплата производится помесячно 60 % от БРВ установленной в Республике Узбекистан.
*  На сколько профилей подготовки (специальностей) можно подать заявление?
-  Заявление подается только на один профиль подготовки/специальность.
Обязательно ли предъявление подлинника документа об образовании при поступлении в вуз?
-  В соответствии с Порядком приёма в Филиал при подаче заявления о приеме в вуз абитуриент представляет оригинал и ксерокопию документа государственного образца об образовании.
В случае подачи документов в форме on-line, все документы предоставляются в отсканированной цветной форме в формате pdf или jpg и отправляются на электронную почту приёмной комиссии.
*  Сроки подачи документов?
-  За сроками начала и окончания приёмной кампании следите за новостями на официальном телеграм-канале t.me/gubkin_uz и на странице официального сайта Филиала https://gubkin.uz/ru/sveden/priemnaya-komissiya
*  Нужно ли представлять в приемную комиссию медицинскую справку?
-  Медицинская справка (по форме 086-У) с указанием полученных прививок предоставляется после поступления в Филиал.
* Какой период действительна медицинская справка формы 0-86?
-  Медицинская справка формы 0-86 действительна в течение 6 месяцев.
*  Есть ли в вузе военная кафедра и кому предоставляется отсрочка от службы в армии?
-  Военной кафедры в Филиале нет, но на время обучения предоставляется отсрочка от службы в армии для студентов, обучающихся в Филиале.
*  Предоставляется ли общежитие абитуриентам на время сдачи вступительных экзаменов в вузе?
- На время сдачи вступительных испытаний абитуриентам общежитие не предоставляется.
*  Что значит степень бакалавра?
-  Это первая академическая ступень в трехуровневой структуре высшего профессионального образования. Степень «бакалавр» – это базовое высшее образование. Нормативный срок обучения составляет 4 года. Диплом бакалавра дает право на работу по (направлению) и (или) поступление в магистратуру. Эта степень включена в международную классификацию, она понятна за рубежом.
*  Какие документы необходимо представить в приемную комиссию?
-  Пакет необходимых документов вы можете посмотреть на странице официального сайта Филиала
https://gubkin.uz/ru/sveden/neobhodimye-dokumenty
* Нужно ли нотариально заверять копии документов?
- В случае вашего поступления, Вы предоставляете нотариально заверенный перевод 1-й страницы паспорта гражданина Республики Узбекистан на русский язык.
* В каких случаях мои документы не примут?
- Если вы предоставили не полный пакет документов.
* По итогам результатов мандатной комиссии, обязательно ли одному из родителей присутствовать при заключении договора на обучение на платно-контрактной основе?
-  Да, обязательно.
*  Может ли один из родителей заключить договор без меня?
- Родитель или опекун сможет заключить договор без вашего присутствия, но только в том случае, если у него на руках будет нотариально заверенная доверенность от вас.
*  Можно ли гражданину Республики Узбекистан, являющегося студентом Российского ВУЗа оформить перевод в Филиал РГУ нефти и газа (НИУ) им.И.М.Губкина в г.Ташкенте на контрактной основе?
- Филиал РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в г.Ташкенте является структурным подразделением головного университета, т.е. РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в г.Москве. Все вопросы, связанные с переводом студентов из одного вуза в другой вуз Российской Федерации, регламентируется Порядком перевода обучающихся в другую организацию, осуществляющую образовательную деятельность по образовательным программа среднего профессионального и (или) высшего образования, утвержденного приказом министерства образования и науки Российской Федерации от 10 февраля 2017 г. N 124.
*  Можно ли члену сборной Узбекистана по спорту поступать в ваш ВУЗ и возможно ли совмещение спортивной и учебной деятельности?
-  В    филиале РГУ нефти и газа имени И.М. Губкина в г. Ташкенте обучается ряд студентов, являющихся членами сборных команд республики по слалому, восточным единоборствам и другим видам спорта. Все они успешно сочетают учебу и занятия спортом. Например, Баранова Татьяна, являющаяся членом сборной команды республики по слалому, завершила обучение и получила диплом с отличием.
* Можно ли студенту ВУЗа Республики Узбекистан поступать в магистратуру вашего Филиала?
- В филиале РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в г.Ташкенте обучение по программам магистратуры не осуществляется.
* Есть ли для абитуриентов, имеющих инвалидность, льготы при поступлении в Филиал РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в г.Ташкенте?
-  В филиале РГУ нефти и газа имени И.М. Губкина в г.Ташкенте льгот при поступлении для людей, имеющих инвалидность, не предусмотрены.