И.М.Губкин номидаги (миллий тадқиқот университети) Россия давлат нефт ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги филиали ҳузуридаги DSс.22/30.12.2019.Т/PED.99.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2020 йил 29 июнь кунидаги йиғилишида 13.00.02 – “Таълим ва тарбия назарияси ва методикаси (педагогика фанлари)” ихтисослиги бўйича Низоми номидаги Тошкент давлат педагогика университети таянч докторанти Рузикулова Нигора Шухратовнанинг “Бошланғич синф ўқувчиларининг ахборотлар билан ишлаш компетенциясини ривожлантириш методикасини такомиллаштириш” ва мустакил изланувчи Саидова Моҳинур Жонпўлатовнанинг “Бошланғич синф математика дарсларида ахборот технологияларидан фойдаланиш методикасини такомиллаштириш” мавзусидаги педагогика фaнлaри бўйича фалсафа дoктoри (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация ишлариҳимояси бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси Раёсанинг 2020 йил 30 июльдаги қарорига кўра, Рузикулова Нигора Шухратовна ва Саидова Моҳинур Жонпўлатовнага педагогика фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражаси берилди.

О присуждении ученых степеней доктора философии (PhD)
29 июня 2020 года на заседании научного совета DSс.22/30.12.2019.Т/PED.99.01 при Филиале Российского государственного университета нефти и газа (научный исследовательский университет) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте состоялись защиты по присуждению ученых степеней доктора философии (PhD) по специальности 13.00.02 – "Теория и методика обучения и воспитания (педагогические науки)" докторантки Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами Рузикуловой Нигоры Шухратовны "Совершенствование методики развития компетенций в работе с информацией учащихся начальных классов" и самостоятельного соискателя Саидовой Мухинур Жонпулатовны "Совершенствование методики использования информационных технологий на уроках математики в начальных классах".
Согласно решению Президиума Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан от 30 июля 2020 года, Рузикуловой Нигоре Шухратовне и Саидовой Мухинур Жонпулатовне присуждены ученые степени доктора философии (PhD).