O'zbekiston Respublikasining normativ hujjatlar to'plami:
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/3-sonli "Ilmiy unvonlarni berish bo'yicha Ilmiy kengash to'g'risidagi nizomni tasdiqlash to'g'risida"gi qarori (O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2017 yil 23 iyunda ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2893);
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/4-sonli "Ilmiy unvonlarni berish tartibi to'g'risidagi nizomni tasdiqlash to'g'risida"gi qarori (O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2017 yil 23 iyunda ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2894);
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/5-sonli "Ilmiy unvonlarni berish tartibi to'g'risidagi nizomga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida"gi qarori (O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2017 yil 23 iyunda ro'yxatga olingan, . ro'yxat raqami 2793-2);
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/6-sonli "Malaka imtihonlarini o'tkazish tartibi to'g'risidagi nizomga o'zgartirishlar kiritish to'g'risida"gi qarori (O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2017 yil 23 iyunda ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2764-1);
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/7-sonli "Ekspertlar kengashi to'g'risidagi nizomga o'zgartirishlar kiritish to'g'risida"gi qarori (O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2017 yil 23 iyunda ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2443-2);
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/8-sonli "Doktorlik dissertatsiyasi va dissertatsiya avtireferatini rasmiylashtirish qoidalarini tasdiqlash to'g'risida"gi qarorga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida”gi qarori (2017 yil 23 iyunda O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2665-1).;
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2017 yil 31 maydagi 239/9-sonli "Doktorlik dissertatsiyalarining ilmiy natijalarini amaliyotga tatbiq etish bo'yicha ko'rsatmalarni tasdiqlash to'g'risida"gi qaroriga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida" qarori (2017 yil 23 iyunda O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan ro'yxatga olingan, ro'yxat raqami 2666-1).

Statutory acts of the Republic of Uzbekistan
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/3 “On approval of the Regulations on the Scientific Council for the award of academic degrees” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017, registration number 2893)
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/4 “On approval of the Regulation on the procedure for awarding academic degrees” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan dated June 23, 2017 Registration No. 2894)
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/5 “On Amendments and Additions to the Regulation on the Procedure for Awarding Academic Degrees” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 Registration No. 2793-2)
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/6 “On Amending the Regulation on the Procedure for Qualification Exams” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 Registration No. 2764-1)
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/7 “On Amending the Regulation on the Expert Council” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 Registration No. 2443-2)
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/8 “On amendments and additions to the Decree” On approval of the rules for completing a doctoral dissertation and abstract of a dissertation” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 Registration No. 2665-1).
Resolution of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 31, 2017 No. 239/9 “On Amendments and Additions to the Decree “On the Approval of Guidelines for Evaluating the Implementation of Scientific Results of Doctoral Dissertations in Practice” (Registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan June 23, 2017 Registration No. 2666-1).