| O'zbekiston Respublikasining "Ilmiy va ilmiy faoliyat to'g'risida"gi Йonuniga, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi to'g'risidagi Nizom va Ilmiy darajalar beruvcni ilmiy kengash to'g'risidagi Nizom, "O'zbekneftegaz" aksiyadorlik ;amiyatining murojaati (23/12/2019, № 11-2-14 / 66), hamda OAK texnika fanlar bo'yicha Ekspertlar kengashi tavsiyasiga (27.12.99 y., № 11) muvofiq O'zbekiston Respublikasi OAK Rayosatining 2019 yil 30 dekabrdagi 273/2-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida: | ||
| I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining Toshkent shahridagi filialida texnik va pedagogik fanlari bo’yicha fan doktori (Dsc) va falsafa doktori (PhD) ilmiy darajalarini beruvchi DSc.22/30.12.2019.T/Ped.99.01 raqamli Ilmiy kengash tusildi; | ||
| I.M.Gubkin nomidagi (MTU) Rossiya neft va gaz universitetining Toshkent shahridagi filialida DSc.22/30.12.2019.T/Ped.99.01 raqamli Ilmiy kengash tomonidan quyidagi ixtisosliklar bo'yicha ilmiy darajadagi dissertatsiyalar himoyasini o’tkazishga ruxsat berildi: | ||
| 05.10.02 – “Favqulodda holatlarda xavfsizlik. Yong'in, sanoat, yadro va radiatsiya xavfsizligi ”(texnika fanlari); | ||
| 13.00.02 – "Ta'lim va tarbiya nazariyasi va metodologiyasi (aniq va tabiiy fanlar)" (pedagogika fanlari). | ||

In compliance with the Law of the Republic of Uzbekistan “On the research and scientific activity”, the “Regulation on the Supreme Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan” and the Regulation on the Scientific Council for the award of academic degrees, application of “Uzbekneftegaz” (December 23, 2019, No. 11-2-14/66), as well as the recommendations of the Supreme Attestation Commission’ Expert Council on Technical Sciences (12/27/2019, No. 11), in order to implement the Decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission of the Republic of Uzbekistan dated December 30, 2019 No. 273/2: |
||
The Scientific Council for the award of degrees at the Branch of the Russian University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent on DSc.22 / 30.12.2019.T/Ped.99.01 is allowed to defend dissertations for scientific degrees in the following specialties: 10/05/02 - “Safety in emergency situations. Fire, industrial, nuclear and radiation safety” (technical sciences); |
The Scientific Council for the award of degrees at the Branch of the Russian University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent on DSc.22 / 30.12.2019.T/Ped.99.01 is allowed to defend dissertations for scientific degrees in the following specialties: |
05.10.02 – “Safety in emergency situations. Fire, industrial, nuclear and radiation safety” (technical sciences); |
13.00.02 - “Theory and methodology of training and education (exact and natural sciences)” (pedagogical sciences). |
The composition of the Scientific Council on awarding scientific degrees at the Branch of the Russian University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in the city of Tashkent DSc.22/30.12.2019.T/Ped.99.01 consisting of 18 members was approved |