Ilmiy darajasi: magistr (2001)
1999 yilda O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetini imtiyozli tamomlagan (bakalavr darajasida). 2001 yilda ushbu universitetning magistratura bo’limini “Ingliz tili tarjimon-referenti” mutaxassisligi boyicha tamomlagan.
1999 yildan boshlab, O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining, tarjimonlik fakultetida “Ingliz tili didaktikasi” kafedrasida ish faoliyatini olib borgan. 2007 yildan to 2014 yilga qadar, O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining “Tarjimashunoslik” kafedrasida o’qituvchi bo’lib faoliyatini yuritgan.
2014 yildan boshlab, «Favourit Education», keyinchalik qayta nomlangan «Oriental School of Tashkent» Nodavlat Ta’lim Muassasasida, ingliz tili o’qituvchisi lavozimida ishladi. Shu bilan birgalikda, Toshkent Axborot Texnologiyalari Universetetidagi “Chet tillari kafedrasi”da ham o’qituvchi bo’lib ishlagan.
2019 yil avgust oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkentdagi filialining chet tillar kafedrasida o'qituvchi bo'lib ishlamoqda..
Turli konferensiyalar to’plamida nashr qilingan va bir qator ilmiy jurnallarda chop etilgan sakkizta tezis va maqolalar muallifidir.
2010 yildan to 2015 yilgacha Buyuk Britaniya Kengashi va Amerika Qo’shma shtatlari elchixonasi tomonidan tashkillashtirilgan turli xil innovatsion o’qitish tizimi bo’yicha dasturlar va «PRESETT» metodikasi o’quv kurslarida ham faol ishtirok etgan.
2015 yilda Nizomiy nomidagi Toshkent Davlat Pedagogika Institutidagi “Qayta tayorlash” o’quv kurslarida o’qigan.

Scientific degree: Master’s degree (2001)
In 1999, she graduated from the Uzbek State World Languages University (bachelor’s degree) with honour, having got a diploma, specialization in translation. In 2001 she got her master’s degree at this University.
From 1999 up to 2014 she worked as the lecturer of theory and practice of English language translations department at the Uzbek State World Languages University.
In 2014, she began working as the teacher of English at a private school named «Favourit Education», then renamed as «Oriental School of Tashkent». Simultaneously, she worked at the University of Information Technologies, at the department of foreign languages.
Since August 2019, I have been working at the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NIU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city in the position of a teacher at the Foreign languages department.
Author of eight scientific publications published in miscellaneous scientific journals and collection of conferences.
In addition, she attended various innovative programs and educational seminars held by British Council and the U.S. Embassy.
From September 2015 to December 2015 she graduated from “Retraining courses” under Tashkent State Pedagogical University.
In 2017 she got CEFR certificate B2.
In 2018 she graduated from the Westminster International University in Tashkent University Certificate of Special Study in Teaching and Learning