Ilmiy darajasi: magistr (2001)
1999 yilda O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetini imtiyozli tamomlagan (bakalavr darajasida). 2001 yilda ushbu universitetning magistratura bo’limini “Ingliz tili tarjimon-referenti” mutaxassisligi boyicha tamomlagan.
1999 yildan boshlab, O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining, tarjimonlik fakultetida “Ingliz tili didaktikasi” kafedrasida ish faoliyatini olib borgan. 2007 yildan to 2014 yilga qadar, O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining “Tarjimashunoslik” kafedrasida o’qituvchi bo’lib faoliyatini yuritgan.
2014 yildan boshlab, «Favourit Education», keyinchalik qayta nomlangan «Oriental School of Tashkent» Nodavlat Ta’lim Muassasasida, ingliz tili o’qituvchisi lavozimida ishladi. Shu bilan birgalikda, Toshkent Axborot Texnologiyalari Universetetidagi “Chet tillari kafedrasi”da ham o’qituvchi bo’lib ishlagan.
2019 yil avgust oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkentdagi filialining chet tillar kafedrasida o'qituvchi bo'lib ishlamoqda..
Turli konferensiyalar to’plamida nashr qilingan va bir qator ilmiy jurnallarda chop etilgan sakkizta tezis va maqolalar muallifidir.
2010 yildan to 2015 yilgacha Buyuk Britaniya Kengashi va Amerika Qo’shma shtatlari elchixonasi tomonidan tashkillashtirilgan turli xil innovatsion o’qitish tizimi bo’yicha dasturlar va «PRESETT» metodikasi o’quv kurslarida ham faol ishtirok etgan.
2015 yilda Nizomiy nomidagi Toshkent Davlat Pedagogika Institutidagi “Qayta tayorlash” o’quv kurslarida o’qigan.

Разикова Дилфуза Салиховна
Образование: высшее по специальности «Переводчик-референт английского языка» (бакалавр) 1999 год, «Переводчик-референт английского языка» (магистратура) 2001 год
Должность: преподаватель отделения иностранных языков
Общий стаж работы: 20 лет
Стаж педагогической работы: 20 лет
1999 году с отличием окончила Узбекский государственный университет мировых языков по специальности «Переводчик-референт английского языка». В 2001 году окончила магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков по специальности «Переводчик-референт английского языка».
С 1999 года работала на кафедре «Дидактика английского языка» при переводческом факультете Узбекского государственного университета мировых языков, преподавателем. С 2007 года по 2014 год являлась преподавателем кафедры «Переводоведение» при Узбекском государственном университете мировых языков.
С 2014 года начала работать в негосударственном образовательном учреждении «Favourit Education», затем переименованном в НОУ «Oriental School of Tashkent». Одновременно работала в Ташкентском университете информационных технологий, преподавателем в кафедре иностранных языков. С августа 2019 года работает преподавателем отделения «Иностранные языки» Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина в городе Ташкент.
Имеет более восьми публикаций, в числе которых научные и учебно-методические работы в сборниках и материалах конференций различного уровня.
С 2010 года по 2015 годы проходила обучение в различных программах, по новейшим методиками преподавания, таких как «PRESETT» организованных Британским Советом и посольствам США.
В 2015 году проходила курсы «Переподготовка преподавателей» организованных в Ташкентском государственном педагогическом университете имени Низами.
В 2017 году получила сертификат «CEFR», уровень B2.
В 2018 году окончила курсы в Международном Вестминстерском университете в Ташкенте по программе University Certificate of Special Study in Teaching and Learning.
Контактный номер: 90 178 58 48
E-mail:dilfuza.razikova2017@gmail.com
• Студент (из УТС)
Самый лучший куратор , который когда либо существовал. А точнее "The best curator there has ever been".