KITOB – UMR KO’ZGUSI
2019 yil 8 aprel kuni Yunysobod tumani “Bo’zsuv” mahallasida I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz universiteti (MTU) “Ma’naviyat va ma’rifat” yoshlar bilan ishlash bo’limi uslubchilari tomonidan “Kitob -  hayotimiz ko’zgusi” mavzusida tadbir o’tkazildi.
Yunysobod tumani “Bo’zsuv” mahallasi mutahassislari: mahalla raisi M.Saydullaev, xotin-qizlar qo’mitasi mutahassisi M.Obidova va mahalla faollari U.Zukurxodjaeva, M.Zayniddinova “Xon keldi” nomli mahalla choyhonasida fuqarolar uchun iliq va do’stona muhitda uchrashuv tashkilladilar.
I.M.Gubkin nomli Rossiya Davlat neft va gaz universiteti (MTU) “Ma’naviyat va ma’rifat” yoshlar bilan ishlash bo’limi uslubchilari L.Shukurova va E,Sidelyova kitobhonlikni targ’ibot qildilar. Uslubchilar tomonidan yurtimizda ijtimoiy – siyosiy rivojlanishga va yoshlarning ma’naviy va ma’rifiy tarbiyalanishlarida kitobxonlikga alohida e’tibor berilayotganini bu yonalishdagi amalga oshirilayotgan islohotlar yuqori samara berayotganini takidlab o’tdilar.
Milliy adabiyotni rivojlantirishga, buyuk allomalarimiz me’rosini saqlashga, kitobxonlik madaniyatini kuchaytirishga qaratilgan e’tibor chuqur bilimlarga, o’z  fikri va yuksak salohiyatiga ega yoshlarni tarbiyalashda muhim omil bo’lib xizmat qiladi.
Bizning davlatimizga kitobxonlar kerak! Fikirlaydigan, uqiydigan yoshlarni tarbiyalashda farzandlarimiz ongiga kitobxonlikka bo’lgan muhabbat qancha ko’p sigdirilsa ilm – fan, madaniyat va san’atimizning dunyo miqyosidagi erishgan o’rni sezilarli bo’ladi.
“Kitob-hayotimiz ko’zgusi” tadbir qatnashchilariga adiblar SH.Shomaqsudov va S.Dolimovlarning “Qayroqi so’zlar” nomli kitobi sovg’a qilindi.

КНИГА – ЗЕРКАЛО ЖИЗНИ
8 апреля 2019 года   в махалле «Бозсув»  Юнусабадского района   отделом «Маънавият ва маърифат» и по работе с молодёжью Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте проводилось мероприятие на тему «Книга -  зеркало жизни». Специалисты махалли «Бозсув» Юнусабадского района:  председатель махалли М.Сайдуллаев, специалист женсовета М.Обидова и активисты У.Зукурходжаева, М.Зайниддинова, а также жители махалли собрались в махаллинской чайхане «Хон келди» и организовали тёплый приём для граждан в дружелюбной атмосфере.
Методисты отдела Маънавият ва маърифат» и по работе с молодёжью Филиала РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкенте  Л.Шукурова и Е.Сиделёва пропагандировали культуру чтения.
Методистами было отмечено, что в нашей стране уделяется особое внимание культуре чтения в духовно-нравственном воспитании молодежи и повышению социально-политической активности. Осуществляемые в этом направлении реформы дают высокие результаты.
Внимание, уделяемое развитию национальной литературы, сохранению богатого наследия великих предков, повышению культуры чтения, служит важным фактором в воспитании молодёжи, обладающей глубокими знаниями, самостоятельным мышлением и высокой духовностью.
Нашей стране нужны читающие люди! Чем больше мы будем прививать любовь к чтению нашим детям, воспитывая читающее и мыслящее поколение, тем заметнее будут достижения мирового уровня в науке, технике, культуре и искусстве!