2019 yil ostonasida: I.M.Gubkin nomidagi Filialni yanada rivojlantirishning asosiy yo'nalishlari va istiqbollari
2018 yil 29 dekabrda 2018/2019 o'quv yilining navbatdagi Kengashi bo'lib o'tdi. Direktor o'rinbosari - ijrochi direktori professor A.Magrupov Kengash a'zolariga murojaat qilib, Filial xodimlarini kirib kelayotgan Yangi yil bilan tabriklab, erishilgan yutuqlar uchun minnatdorchilik bildirdi va 2018/2019 o'quv yilining birinchi yarmidagi kamchilik va xatoliklarni belgilab berdi, 2019 yilga Filial faoliyatini yanada takomillashtirish bo'yicha strategik yo'nalishlarni belgilab berdi .
Filial Kengashining kun tartibi bo'yicha birinchi savol O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2018 yil 28 dekabrdagi Oliy Majlisiga yo'llagan maktubini o'rganish bo'ldi. Davlatimiz rahbari o'z ma'ruzasida 2018 yil - "Tadbirkorlikni, Innovatsion g'oyalar va texnologiyalarni qo'llab-quvvatlash yili” yakunlarini sarhisob qildi va yaqin kelajakda O'zbekistonni rivojlantirishning asosiy yo'nalishlarini belgilab berdi. Prezident taklifiga binoan, 2019 yil O'zbekistonda "Faol investitsiyalar va ijtimoiy rivojlanish yili" deb e'lon qilindi.
Yig'ilish davomida Kengash O'zbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari, Prezident ma'muriyatining ko'rsatmalari, Oliy va o’rta mahsus ta’lim Vazirligi va "O'zbekneftgaz" OAJ buyruqlari va ko'rsatmalari bajarilishi to'g'risida hisobotlarni eshitdi.
Filial Kengashi kun tartibiga qo’yilgan o'quv qo'llanmalarni chop etishga tavsiya etdi. Kengash Filial tarkibiy tuzilmasiga o'zgarishlarni kiritish, ya’ni "Iqtisodiy fanlar" bo'limini "Neft va gaz iqtisodiyoti" bo'limiga qayta nomlash masalasini muhokama qildi.

На пороге 2019 года: перспективы развития Филиала
29 декабря 2018 года было проведено очередное заседание Совета Филиала 2018/2019 учебного года. Заместитель директора - исполнительный директор профессор А.Магрупов в обращении к членам Совета поздравил коллектив Филиала с наступающим Новым Годом поблагодарил за достигнутые результаты, а также отметил упущения и недостатки первого полугодия 2018/2019 учебного года, определив стратегические направления дальнейшего совершенствования деятельности Филиала на 2019 год.
Первым вопросом повестки дня заседания Совета Филиала было изучение Послания Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева Олий Мажлису от 28 декабря 2018 года. В своем Послании глава государства подвел итоги 2018 года - Года поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий, также обозначил основные направления развития Узбекистана на ближайшее будущее. По предложению Президента 2019 год провозглашен в Узбекистане Годом активных инвестиций и социального развития.
В ходе работы заседания Совета были заслушаны отчёты по исполнению Постановлений Президента Республики Узбекистан, поручений Администрации Президента, приказов и распоряжений МВССО и АО «Узбекнефтегаз».
Советом Филиала были рекомендованы к публикации учебно-методические пособия. На обсуждение был поставлен вопрос об утверждении изменений в структуре Филиала, переименовании отделения «Экономических дисциплин» в отделение «Экономики нефти и газа».