Умумроссия миқёсидаги IX талабалар интернет олимпиядасининг II -тури
Иқтидорли талабаларни илмий ва ижодий йўналишларда рағбатлантириш ва Филиалнинг халқаро нуфузини мустаҳкамлаш мақсадида, IX Умумроссия миқёсида (20 давлатдан, 111 талаба иштирокида) инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари»  талабалар интернет олимпиядасининг II -турига  2018 йилнинг 6-8 декабр кунлари Россия Федерациясига қуйидаги таркибдаги филиал жамоаси  юборилган:
1. Бузруков Рустам Исламович - «Физика, электротехника ва иссиқлик техникаси» булимининг доценти, гуруҳ раҳбари;
2. Рахмонов Сухроб Юсупович - РГ 15-01 гуруҳи талабаси, «Газ қазиб олиш объектларидан  газоконденсат, нефт маҳсулотлари сақланадиган жойлардан   фойдаланиш ва хизмат кўрсатиш» йўналиши
3. Давронов Сардор Джурабекович - ТП 16-02 гуруҳи талабаси, йўналиши «Нефт ва газ эксплуатацияси ва хизмат кўрсатиш объектлари транспорти ва нефт, газни сақлаш ва қайта ишлаш маҳсулотларини  сақлаш» йўналиши
4. Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович - ЭЭ 15-01 гуруҳи талабаси, «Корхона ва ташкилот иктисодиёти» йўналиши
5. Нортураев Мансурбек Обид Угли - ЭЭ 15-01 гуруҳи талабаси,  «Корхона ва ташкилот иктисодиёти» йўналиши
IX -Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари»  талабалар интернет олимпиядасининг II -тури якуни бўйича:
1. Рахмонов Сухроб Юсупович - IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари»  талабалар интернет олимпиядасининг II турида миллий биринчиликнинг ғолиби деб эълон килинди. 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди. Ушбу сертификат  2019-йилда бўлиб ўтадиган  «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
2. Нуриддинов Нодиржон Фазлетдинович - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди. Ушбу сертификат  2019-йилда бўлиб ўтадиган  «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
3. Нортураев Мансурбек Обид Угли - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан такдирланди. Ушбу сертификат  2019-йилда бўлиб ўтадиган  «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» да бепул иштирок этиш хуқуқини беради.
4. Давронов Сардор Джурабекович - 2019 йилнинг «Бакалаврият битирувчилари учун  Федерал Интернет-имтиҳон» сертификати билан тақдирланди.
IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тизимли ахборот технологиялари»  талабалар интернет олимпиядасининг  Ташкилий ишлар қўмитаси томонидан, И.М.Губкин номидаги Россия Давлат  нефт ва газ Университетининг Тошкентдаги  Филиали бошқарувига,  гуруҳ раҳбарига ва талабаларнинг илмий рахбарларига, IX Умумроссия миқёсидаги инновацион характердаги «Мураккаб тартибдаги ахборот технологиялари»  талабалар фанлараро интернет олимпиядасининг II турини, ҳамда Олий Ўқув юрти доирасида Интернет-имтиҳон  ташкил этилгани ва ўтказилгани  учун алоҳида миннатдорчилик билдиради.

II round of the IX All-Russian Student Internet Olympiad
With the aim of encouraging gifted students in scientific and creative areas and strengthen the international authority of the Branch,  the following participants were sent to the Russian Federation (Yoshkar-Ola) to take part in the II round of the IX All-Russian (with the participation of 111 students from 20 states) in the student's interdisciplinary Internet Olympiad of innovative nature "Information technologies in complex systems" which was held on December 6-8, 2018:
1. Buzrukov Rustam Islamovich - Associate Professor of the Department "Physics, Electrical Engineering and Heating Engineering" - group leader;
2. Rakhmonov Sukhrob Yusupovich - a student of the group RG 15-01, a speciality “Operation and maintenance of gas, gas condensate production objects and underground storages”.
3. Davronov Sardor Djurabekovich - a student of the group TP 16-02, a speciality " Operation and maintenance of transport, oil, gas storing objects and products of processing ".
4. Nuriddinov Nodirjon Fazletdinovich - a student of the group EE-15-01, a speciality “Economics of enterprises and organizations”.
5. Norturaev Mansurbek Obidovich - a student of the group EE 15-01, a speciality "Economics of enterprises and organizations."
According to the results of the II round of the IX All-Russian (with international participation) student interdisciplinary Internet Olympiad of innovative nature "Information technologies in complex systems" our students have achieved the following results:
1. Rakhmonov Sukhrob Yusupovich – has become a winner of the national championship (6th place in technical systems) in the II round of the IX All-Russian (with international participation) student interdisciplinary Internet Olympiad of innovative character “Information technologies in complex systems”. He also received the Certificate of Participant of the Federal Internet Exam for Bachelor of Graduates 2019, which gives him the right to participate in the Federal Internet Exam for Bachelor of Graduates project in 2019 free of charge.
2. Nuriddinov Nodirjon Fazletdinovich - received the certificate of the participant “Federal Internet Exam for Bachelor's Graduates” in 2019, which gives the right to participate in the project “Federal Internet Exam for Graduates of Bachelor's in (FIIEB) in 2019 free of charge
3. Norturaev Mansurbek Obidovich - received the certificate of the participant “Federal Internet Exam for Bachelor's Graduates” in 2019, which gives the right to participate in the project “Federal Internet Exam for Bachelor of Graduates (FIEEB) in 2019 free of charge.
4. Davardov Sardor Djurabekovich - received the certificate of the participant “Federal Internet Exam for Bachelor's Graduates”.
The organizing committee of the IX All-Russian Student Interdisciplinary Internet Olympiad of Innovative Information Technologies in Complex Systems expressed a sincere gratitude to the Branch Management, team leader, faculty staff and research supervisors of the students of the Branch of Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin in Tashkent city for the preparation of students, the organization and holding the II round of the IX All-Russian Student Interdisciplinary Internet Olympiad of innovative nature "Information Technologies in Complex Systems", as well as the university's round of the Internet – Olympiad.