"Neft va gaz - 2019"
13 ta mavzu yo'nalishidagi istiqbolli yoshlar tadqiqot loyihalarini aniqlash va qo'llab-quvvatlash maqsadida, 2019 yil 22-25 aprel kunlari I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkent shahridagi filialida "Neft va gaz - 2019" 73-Xalqaro neft konferentsiyasi bo'lib o'tadi." Ushbu anjuman har yili akademik va sanoat ilmiy jamoalarining samarali hamkorligi uchun xalqaro maydonchaga aylanib, neft va gaz ta'limi sohasidagi eng yirik tadbirlardan biri sanaladi.
2018 yilda bu tadbir o'z saytida 2000 dan ortiq talabalar, aspirantlar va yosh mutaxassislarni jamlagan bo'lib, 395 nafar Rossiya va chet el universitetlari va sanoat korxonalari.
Konferentsiya doirasida 2019 yilda Rossiya Federatsiyasi Energetika vazirligi huzuridagi Neft va gaz sanoatining yoshlar kengashi "Oil boyo'g'li" neft-gaz sanoati yoshlari o'rtasida III Xalqaro intellektual o'yin o'tkazadi.
2019 yilning 25 yanvarida filialda Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetida "Neft va gaz - 2019" konferentsiyasida ishtirok etish uchun eng yaxshi ishlarni aniqlash uchun talabalar o'rtasida saralash bosqichi o'tkaziladi.

“Oil and Gas – 2019”
With the aim of determining and supporting promising youth research projects in thirteen thematic areas, the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin will hold the 73rd International Youth Scientific Conference “Oil and Gas - 2019” on April 22-25, 2019. This conference annually becomes an international platform for the efficient interaction of academic and industrial scientific communities and is one of the most large-scale events in the field of oil and gas education.
In 2018, the event attracted over 2 000 students, graduate students and young professionals from 395 Russian and foreign universities and organizations representing this industry.
In 2019, within the framework of the conference, the Youth Council of the Oil and Gas Industry under the Ministry of Energy of the Russian Federation will hold the III International intellectual game among the youth of the oil and gas industry “Oil Owl”.
On January 25, 2019, the branch will hold a preliminary round among students in order to identify the best works for participation in the Oil and Gas - 2019 conference at the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M.Gubkin.