"Neft va gaz - 2019"
13 ta mavzu yo'nalishidagi istiqbolli yoshlar tadqiqot loyihalarini aniqlash va qo'llab-quvvatlash maqsadida, 2019 yil 22-25 aprel kunlari I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkent shahridagi filialida "Neft va gaz - 2019" 73-Xalqaro neft konferentsiyasi bo'lib o'tadi." Ushbu anjuman har yili akademik va sanoat ilmiy jamoalarining samarali hamkorligi uchun xalqaro maydonchaga aylanib, neft va gaz ta'limi sohasidagi eng yirik tadbirlardan biri sanaladi.
2018 yilda bu tadbir o'z saytida 2000 dan ortiq talabalar, aspirantlar va yosh mutaxassislarni jamlagan bo'lib, 395 nafar Rossiya va chet el universitetlari va sanoat korxonalari.
Konferentsiya doirasida 2019 yilda Rossiya Federatsiyasi Energetika vazirligi huzuridagi Neft va gaz sanoatining yoshlar kengashi "Oil boyo'g'li" neft-gaz sanoati yoshlari o'rtasida III Xalqaro intellektual o'yin o'tkazadi.
2019 yilning 25 yanvarida filialda Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetida "Neft va gaz - 2019" konferentsiyasida ishtirok etish uchun eng yaxshi ishlarni aniqlash uchun talabalar o'rtasida saralash bosqichi o'tkaziladi.

«Нефть и газ – 2019»
С целью выявления и поддержки перспективных молодёжных научно-исследовательских работ по тринадцати тематическим направлениям, 22-25 апреля 2019 года в РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина состоится 73-я Международная молодежная научная конференция «Нефть и газ - 2019». Данная конференция ежегодно становится международной площадкой для эффективного взаимодействия академических и производственных научных сообществ и является одним из самых масштабных мероприятий в сфере нефтегазового образования.
В 2018 году мероприятие собрало на своей площадке более 2000 студентов, аспирантов и молодых специалистов из 395 российских и зарубежных вузов и организаций отрасли.
В 2019 году в рамках конференции, Молодежный совет нефтегазовой отрасли при Министерстве энергетики Российской Федерации проводит III Международную интеллектуальную игру среди молодежи нефтегазовой отрасли «Нефтяная сова».
25 января 2019 года в Филиале состоится отборочный тур среди студентов с целью выявления лучших работ для участия на конференции «Нефть и газ - 2019» в РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина.