Lavozimi: “Chet tillar” bu’linmasi katta o'qituvchisi
2001 yilda Mirzo-Ulug’bek nomidagi O'zbekiston Milliy Universitetining bakalavriat bosqichini imtiyozli diplom bilan tugatgan. Mutaxassisligi-"Roman-german filologiyasi: ingliz tili va adabiyoti”. 200 yilda Mirzo-Ulug’bek nomidagi O'zbekiston Milliy Universitetining bakalavriat bosqichini imtiyozli diplom bilan tugatgan. Mutaxassisligi – “Tilshunoslik (ingliz tili)”.
2003 yildan buyon - o'qituvchi, 2004 yildan - katta o'qituvchi, 2012 yildan buyon O'zbekiston Respublikasi Bank-moliya akademiyasining “Chet tillari” kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat olib borgan.
2017 yil sentyabr oyidan buyon I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining (MTI) Toshkent shahridagi filialida “Chet tillar” bu’linmasi katta o'qituvchisi lavozimida ishlayapti.
80 dan ortiq nashlarning muallifi, shu jumladan o'quv qo'llanmalari, Rossiya Federatsiyasining tahliliy jurnallarida maqolalar, turli darajadagi to'plamlar va konferentsiyalardagi ilmiy va o'quv ishlari. Tadqiqotning qiziqishlari pedagogik menejment, mutaxassislik tilini o'qitish metodikasi va professional terminlarni o'z ichiga olgan matnlarni tarjima qilish kabi sohalarni qamrab oladi.
Akademik va idoralararo darajadagi muzokaralarni o'zbek va rus tillaridan inglizchaga va inglizchadan ruschaga tarjima qilish, ilmiy hujjatlarni o'zbek va rus tillaridan ingliz tiliga va ingliz tilidan rus tiliga tarjima qilish, chet ellik mutaxassislarning ma'ruzalar tarjima qilish tajribasiga ega.
Professional kadrlar tayyorlashga qo'shgan hissasi va milliy bayram arafasida filialning jamoat hayotida faol ishtirok etganligi uchun 2018 va 2019 yillarda Navro'z bayram arafasida diplomlari bilan taqdirlandi.

Такташева Динара Ринатовна
Образование: высшее по специальности "Романо-германская филология: английский язык и литература (бакалавр) – 2001 год., «Лингвистика» (английский язык) (магистратура) – 2003 год.
Должность: старший преподаватель отделения «Иностранные языки»
Общий стаж работы: 17 лет 3 месяца
Стаж педагогической работы: 17 лет 3 месяца
В 2001 году с отличием окончила бакалавриат Национального университета Узбекистана имени Мирзо-Улугбека по специальности «Романо-германская филология: английский язык и литература» в 2003 году с отличием магистратуру Национального университета Узбекистана имени Мирзо-Улугбека по специальности лингвистика (английский язык).
С 2003 года работала преподавателем, с 2004 года – старшим преподавателем, а с 2012 года – заведующей кафедрой «Иностранные языки» Банковско-финансовой академии Республики Узбекистан.
С сентября 2017 года работает старшим преподавателем отделения «Иностранные языки» Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе.Ташкенте.
Имеет более 80 публикаций, в том числе учебно-методические пособия, статьи в рецензируемых журналах Российской Федерации, научные и учебно-методические работы в сборниках и материалах конференций различного уровня. Сфера научно-исследовательских интересов охватывает такие аспекты, как педагогический менеджмент, методика преподавания языка специальности и перевод текстов, содержащих профессиональную терминологию.
Имеет опыт устного перевода переговоров на академическом и межведомственном уровнях с узбекского и русского языков на английский язык и с английского языка на русский язык, выполнение письменного перевода академической документации с узбекского и русского языков на английский язык и с английского языка на русский язык, перевода лекций и семинаров иностранных экспертов с английского на русский язык.
За вклад в подготовку профессиональных кадров и активное участие в общественной жизни Филиала в преддверии всенародного праздника Навруз была награждена почетными грамотами в 2018 году. и 2019 год. Является победителем номинации «Лучший куратор Филиала-2018».