Urinov Sobir Nasilloyevich
Urinov Sobir Nasilloyevich - “Neft, gaz va gaz kondensati konlarini ishlab chiqarish” boʻlinmasi dotsenti.
1991 yil 1 oktabrda Buxoro viloyati, Buxoro shahrida tugʻilgan.
2012 yilda Buxoro muhandislik-texnika institutida “Neft va gaz konlarini ishga tushirish va ulardan foydalanish” yoʻnalishini tugatgan.
2014 yilda Toshkent davlat texnika universitetida magistraturani “Neft va gaz konlarini ishga tushirish va ulardan foydalanish” mutaxassisligi boʻyicha tamomlagan.
2021-yilda texnika fanlari nomzodi ilmiy darajasini olish uchun nomzodlik dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qildi.
2017 yil sentabr oyidan I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz (milliy tadqiqot universiteti) universitetining Toshkemt shahridagi filiali “Neft, gaz va gaz kondensati konlarini ishlab chiqarish” boʻlinmasi oʻqituvchisi.

Sobir Nasilloevich Urinov - docent of the department development of oil, gas and gas condensate fields.
He was born on October 1, 1991 in Bukhara, Bukhara region.
In 2012 he graduated from the Bukhara Engineering and Technical Institute in the direction "Development and operation of oil and gas fields".
In 2014 he graduated from the Tashkent State Technical University named after Beruni in the specialty "Development and operation of oil and gas fields".
In 2021, he successfully defended his thesis for the award of a Ph.D. degree in technical sciences.
Since September 2017 he has been working in the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NIU) named after I.M. Gubkin in the city of Tashkent as a teacher of the department development of oil, gas and gas condensate fields.
The author of 22 scientific articles and abstracts, including 1 monograph and 6 articles published in international and republican cited journals.