Lavozimi: katta o'qituvchi (2019)
1999 yilda Mirzo Ulug'bek nomidagi Toshkent davlat universitetini “Nemis tili va adabiyoti-german filologiyasi” mutaxassisligi bo'yicha imtiyozli diplom bilan tugatgan.
1999 yildan boshlab Sobir Rahimov tumanidagi 28-maktabda nemis tili o'qituvchisi bo'lib ishladi. 2003 yildan Yunusobod tumanidagi 235-maktabda ingliz tili o'qituvchisi sifatida ishladi.
2005 yilda Effekt-Moliya o'quv markazida o'z faoliyatini ingliz tili o'qituvchisi sifatida davom ettirdi. 2010 yilda Toshkentdagi O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo'yicha tamomladi. 2010 yildan beri Temir yo'l muhandislari instituti qoshidagi 2-sonli akademik litseyda ishladi. 2013 yilda u o'z faoliyatini Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetida davom ettirdi. 2019 yil avgust oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkentdagi filialining chet tillar kafedrasida katta o'qituvchi bo'lib ishlamoqda..
Yigirma beshdan ortiq nashrlari, shu jumladan patent, tezis, bitta o'quv qo'llanma, tahlil qilingan jurnallardagi maqolalar, turli darajadagi to'plamlar va konferentsiyalardagi ilmiy va o'quv ishlariga ega.
2011, 2014, 2016, 2019 yillarda OzDJTU huzuridagi RIAM da malakasini oshirdi. Davlat guvohnomalariga ega. 2015 va 2019 yillarda Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat test markazida (CEFR) sertifikat oldi.
Yoshlarni tarbiyalashga qo'shgan hissasi va anjumanlarda faol ishtirok etgani uchun 2017-2019 yillarda diplom bilan taqdirlangan.

Position: Senior teacher (2019)
In 1999, graduated from the bachelor degree of Tashkent State University named after Mirzo Ulugbek with a degree in “German language and literature” of Romance-Germanic philology faculty with honors.
Since 1999, she worked at school No. 28 in Sabir Rakhimov district, as a teacher of the German language. Since 2003, she began working at school No. 235 in Yunusabad district as an English teacher. In 2005, she continued working at Effect-Moliya teacher center as an English teacher. In 2010, she graduated from Uzbekistan State World Languages University in Tashkent, with a degree in Linguistics (English).
Since 2010, she worked at Academic Lyceum No. 2 under the Institute of Railway Engineers. In 2013, she continued working at Tashkent University of Information Technologies named after Muhammad al-Khwarizmi. Since August 2019, she has been working as a senior teacher in the Foreign Languages department of the Branch of the Russian State University of Oil and Gas named after I.M. Gubkin in Tashkent.
She has more than twenty-five publications, including a patent, theses, one educational manual, articles in peer-reviewed journals, scientific and educational works in collections and conference materials of various levels.
She passed Professional Development Course in 2011, 2014, 2016, 2019. She has state certificates (CEFR). In 2015 and 2019, she passed and received a certificate at the State Testing Center under the Cabinet of Ministers.
For her contribution to the education of youth and active participation in conferences, she was awarded with diplomas in 2017-2019.
Contact numbers: +99893 686-14-28
E-mail:musayeva_fariza@mail.ru
h of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent as a senior teacher of "Foreign languages" department.