Lavozimi: katta o'qituvchi (2019)
1999 yilda Mirzo Ulug'bek nomidagi Toshkent davlat universitetini “Nemis tili va adabiyoti-german filologiyasi” mutaxassisligi bo'yicha imtiyozli diplom bilan tugatgan.
1999 yildan boshlab Sobir Rahimov tumanidagi 28-maktabda nemis tili o'qituvchisi bo'lib ishladi. 2003 yildan Yunusobod tumanidagi 235-maktabda ingliz tili o'qituvchisi sifatida ishladi.
2005 yilda Effekt-Moliya o'quv markazida o'z faoliyatini ingliz tili o'qituvchisi sifatida davom ettirdi. 2010 yilda Toshkentdagi O'zbekiston davlat jahon tillari universitetini lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo'yicha tamomladi. 2010 yildan beri Temir yo'l muhandislari instituti qoshidagi 2-sonli akademik litseyda ishladi. 2013 yilda u o'z faoliyatini Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetida davom ettirdi. 2019 yil avgust oyidan boshlab I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti Toshkentdagi filialining chet tillar kafedrasida katta o'qituvchi bo'lib ishlamoqda..
Yigirma beshdan ortiq nashrlari, shu jumladan patent, tezis, bitta o'quv qo'llanma, tahlil qilingan jurnallardagi maqolalar, turli darajadagi to'plamlar va konferentsiyalardagi ilmiy va o'quv ishlariga ega.
2011, 2014, 2016, 2019 yillarda OzDJTU huzuridagi RIAM da malakasini oshirdi. Davlat guvohnomalariga ega. 2015 va 2019 yillarda Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat test markazida (CEFR) sertifikat oldi.
Yoshlarni tarbiyalashga qo'shgan hissasi va anjumanlarda faol ishtirok etgani uchun 2017-2019 yillarda diplom bilan taqdirlangan.

Мусаева Фариза Максутовна
Образование: высшее по специальности "Романо-германская филология: немецкий язык" (бакалавр) – 1999 год., Лингвистика (английский язык) (магистратура) – 2010 год.
Должность: старший преподаватель отделения «Иностранные языки».
Общий стаж работы: 20 лет 3 месяца.
Стаж педагогической работы: 20 лет 3 месяца.
В 1999 году с отличием окончила Ташкентский государственный университет имени Мирзо Улугбека по специальности «Немецкий язык и литература романо-германской филологии».
С 1999 года работала в школе №28 Сабир Рахимовского района учителем немецкого языка. С 2003 года начала работать в школе №235 Юнусабадского района учителем английского языка. В 2005 году продолжила свою деятельность в учебном центре «Эффект-Молия» как преподаватель английского языка. В 2010 году окончила Узбекский государственный университет мировых языков в городе Ташкент, по специальности "Лингвистика (английский язык)". С 2010 года работала в академическом лицее № 2 при институте железнодорожных инженеров. В 2013 году продолжила свою деятельность в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль Хоразмий. С августа 2019 года работает старшим преподавателем отделения «Иностранные языки» Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И.М.Губкина в городе Ташкентe.
Имеет более двадцати пяти публикаций, в числе которых патент, тезисы, одно учебное пособие, статьи в рецензируемых журналах, научные и учебно-методические работы в сборниках и материалах конференций различного уровня.
Проходила повышения квалификации в Республиканском научно-практическом инновационном центре 2011, 2014, 2016, 2019 годах и имеет сертификаты государственного образца. В 2015 и 2019 годах успешно сдала и получила сертификаты в государственном центре тестирования при Кабинете Министров.
За вклад в воспитание молодежи и активное участие на конференциях награждена почетными грамотами в 2017-2019 годах.